Lenovo ThinkPad P14s G4 i5-1340P 16/512/2,8K OLED 3Y Depot W11P
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
9.671,-
DKK
(7.736,80 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Trådløs mus
=
8.711,-
DKK
(6.968,80 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
Lenovo ThinkPad P14s G4 i5-1340P 16/512/2,8K OLED 3Y Depot W11P
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
Før
9.371,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
9.271,-
DKK
(7.416,80 ekskl. moms)
| Produkttype | Mobil arbejdsstation - 180° hængselsdesign |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - Tysk |
| CPU | Intel Core i5 (13. Gen) 1340P / 1.9 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.6 GHz |
| Antal kerner | 12-core |
| Ydeevnekerner | 4 |
| Effektive Kerner | 8 |
| Cache | 12 MB |
| Funktioner | Integreret hukommelsescontroller |
| RAM | 16 GB (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Maks. understøttet RAM | 48 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM - ikke-ECC; Litium-polymer |
| Hastighed | 5200 MT/s |
| Vurderet hastighed | 5600 MT/s |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 1 |
| Tomme åbninger | 1 |
| Hovedlager | 512 GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 x4 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe) |
| Type | 14" OLED; Tastatur, TrackPoint, UltraNav |
| Opløsning | 2880 x 1800 (2.8K); 5 Megapixel |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 400 cd/m² |
| Vandret synsvinkel | +85 / -85 |
| Lodret synsvinkel | +85 / -85 |
| Farvespektrum | 100% DCI-P3 |
| Egenskaber | Blændfri, anti-reflekterende, anti-fingeraftryk, Low Blue Light-teknologi, Eyesafe-teknologi, HDR 500 True Black, 84 % skærm til krop-forhold, Dolby Vision, X-Rite fabriksfarvekalibrering; Spildresistent, multi-touch touchpad, Fn-taster med Unified Communications-kontroller; Wake-on-LAN (WOL), dobbelt strøm (2x2); Adgangskode for administrator, opstartsadgangskode, RapidCharge, MIL-STD-810H testet, selvhelbredende BIOS, NVMe-adgangskode, bunddække-vandaldetektion |
| Grafik-processor | Intel Iris Xe Graphics |
| Maks. understøttede skærme | 3 eksterne skærm(e) |
| Videosystemegenskaber | Fungerer som Intel UHD-grafik (til enkeltkanalshukommelse), DirectX 12.1 |
| Kamera | Ja |
| Kameraegenskaber | Privatlivslukker, IR-kamera, Windows Hello, fikseret fokus, Ultrasonic Human Presence Detection |
| Lyd | Stereohøjttalere, dobbelt array-mikrofon |
| Codec | Realtek ALC3287 |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio, Dolby Audio; RoHS, FIPS 140-2, TCG Certified |
| Audiofunktioner | Input: Dolby Voice, fjernfelt |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Tastatur layout | Tysk |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Trådløs controller | Intel Wi-Fi 6E AX 211 |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Ethernet Controller | Intel I219-V |
| Kapacitet | 52.5 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 65 Watt |
| Interfacedetaljer | USB 3.2 Gen 1 (Always On) ¦ USB 3.2 Gen 1 ¦ 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.0 Alt Mode) (Power Delivery 3.0) ¦ HDMI (4K support) ¦ LAN ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon |
| Farve | Villi-sort |
| Materiale af etui | Aluminium (bund), karbonfiber (top), glasfiber (top), polykarbonate (top) |
| Sikkerhed | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeraftrykslæser |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington nano sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | USB-C strømadapter |
| Lokalisering | Sprog: Tysk / region: Tyskland |
| Fabrikant Sælger Program | Lenovo TopSeller |
| Dimensioner (B x D x H) | 31.77 cm x 22.69 cm x 1.79 cm |
| Vægt | 1.34 kg |
| TCO-certificeret | - TCO Certified Notebooks 9 |
| EPEAT kompatibel | EPEAT Gold |
| Karbonfodaftryk | 231 kg karbonudledning |
| Samlet CF/enhed standard afvigelse (kg CO2e) | 37 |
| PAIA Version | 1.3.2 |
| Service & Support | Begrænset garanti - 3 år - levering og afhentning ¦ Begrænset garanti - batteri - 1 år |
| Min. driftstemperatur | 5 °C |
| Maks. driftstemperatur | 35 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 8 - 95% |