GIGABYTE Bærbar - 16" - 32 GB - 1 GB - Core Ultra 9 - Windows 11 Pro - 2560 x 1600 pixel
Sort - 24 kerner
Bærbar inkl. Trådløs mus
1x
GIGABYTE Bærbar - 16" - 32 GB - 1 GB - Core Ultra 9 - Windows 11 Pro - 2560 x 1600 pixel
1x
Logitech M280
=
GIGABYTE Bærbar - 16" - 32 GB - 1 GB - Core Ultra 9 - Windows 11 Pro - 2560 x 1600 pixel
1x
Logitech M280
26.468,-
DKK
(21.174,40 ekskl. moms)
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Core Ultra 9 |
| Processormodel | 275HX |
| Processorkerner | 24 |
| Processortråde | 24 |
| Processor-cache | 36 MB |
| Processor boost frekvens | 5,4 GHz |
Grafik
| Diskret grafikadapter | Ja |
| Diskret grafikadaptermodel | NVIDIA GeForce RTX 5080 Laptop GPU |
| Diskret grafikadapterhukommelse | 16 GB |
| Diskret grafikhukommelsestype | GDDR7 |
Funktioner
| 175 W |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Antal hukommelsesstik | 2 |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 2 TB |
| Antal installerede SSD'er | 2 |
| SDD-kapacitet | 1 TB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
Batteri
| Batterikapacitet | 99 Wh |
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 2 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Ja |
| Thunderbolt 4 porte antal | 2 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2,1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Netværk
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth-version | 5.4 |
Tastatur
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
| Baggrundsbelyst zone på tastatur | 3-zone RGB, RGB pr. nøgle |
Design
| Produktfarve | Sort |
Vægt & størrelser
| Bredde | 357 mm |
| Dybde | 254 mm |
| Højde (front) | 2,3 cm |
| Højde (bagside) | 2,99 cm |
| Vægt | 2,5 kg |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 330 W |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Frontkamera opløsning | 1920 x 1080 pixel |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 4 |
| Højttalereffekt | 2 W |
Display
| Skærm diagonal | 16 tommer |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Paneltype | OLED |
| Skærmopløsning | 2560 x 1600 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Responstid | 1 ms |
| Skærmens lysstyrke | 500 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000000:1 |
| RGB-farverum | 100 |
