DELL Bærbar - 15.6" - 16 GB - 512 GB - Intel® Core™ i5 - Intel UHD Graphics
Windows 11 Pro - 1920 x 1080 pixel - Sort - 10 kerner
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i5 |
| Processormodel | i5-1334U |
| Processorgeneration | 13:e generationens Intel® Core™ i5 |
| Processorkerner | 10 |
| Processortråde | 12 |
| Processor boost frekvens | 4,6 GHz |
| Performance-kerner | 2 |
| Processor-cache | 12 MB |
| Thermal Design Power (TDP) | 15 W |
| Maksimal turbokraft | 55 W |
Netværk
| Bluetooth | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Producent af WLAN-controller | Realtek |
| WLAN-controller model | RTL8852BE |
Præstation
| Effektive kerner | 8 |
Processor særlige funktioner
| Intel® Dual Display Capable Teknologi | Ingen |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Funktioner
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
Andre funktioner
| Farveområde | 45 |
| Hukommelsesur hastighed | 4400 MT/s |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelsesstik | 1 x 16 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB |
| Hukommelse form faktor | SO-DIMM |
Grafik
| On-board grafikkort, model | Intel UHD Graphics |
| Diskret grafikadapter | Nej |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SSD-formfaktor | M.2 2230 |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| Kompatible hukommelseskort | SD, SDHC, SDXC |
| Optisk drevtype | Nej |
Porte & Grænseflader
| NVMe | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Højttalereffekt | 2,5 W |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Frontkamera opløsning | 1280 x 720 pixel |
| Front kamera HD type | HD |
Tastatur
| Numerisk tastatur | Ja |
| Pegeredskab | Touchpad |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
Batteri
| Batterikapacitet | 41 Wh |
| Antal battericeller | 3 |
| Batteriteknologi | Li-Po |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V |
| Frekvens for vekselstrømsadapter | 50 - 60 Hz |
Sikkerhed
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Fingeraftrykslæser | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 358,5 mm |
| Dybde | 235,6 mm |
| Vægt | 1900,0 g |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 65 °C |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Formfaktor | Muslingeskal |
Emballeringsdata
| Husmateriale | Plast |
Display
| Skærm diagonal | 15,6 tum |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Vis opdaterinshastighed | 120 Hz |
| Kontrastforhold (typisk) | 600:1 |
| RGB-farverum | NTSC |
| Skærmoverflade | Ja |
| Berøringsskærm | Nej |