DELL Bærbar - 14" - 16 GB - 512 GB - Intel Core Ultra 5 - Intel Graphics - Windows 11 Pro
1920 x 1200 pixel - Aluminium - 12 kerner
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel Core Ultra 5 |
| Processormodel | 235U |
| Processorkerner | 12 |
| Processortråde | 14 |
| Processor boost frekvens | 4,9 GHz |
| Performance-kerner | 2 |
| Effektive kerner | 8 |
| Processor-cache | 12 MB |
| Processor base power | 15 W |
| Maksimal turbokraft | 57 W |
Neural processor-enhed (NPU)
| Neural processor-enhed (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU-ydeevne op til | 12 TOPs |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5x-SDRAM |
| Overførselshastighed for hukommelsesdata | 5600 MT/s |
| Hukommelse form faktor | On-board |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Ja |
Grafik
| On-board grafikkort | Ja |
| On-board grafikkort, model | Intel Graphics |
Lyd
| Lydchip | Cirrus Logic CS42L43 |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Højttalereffekt | 2,5 W |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Frontkamera opløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Front kamera HD type | Fuld HD |
| Video capture hastighed | 30 fps |
| Infrarødt kamera (IR) | Ja |
| Privatlivskamera | Ja |
| Privatlivets fred type | Privatlivsnedlukning |
Netværk
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN-controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Producent af WLAN-controller | Intel |
| Antenne type | 2x2 |
| Bluetooth | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Thunderbolt 4 porte antal | 2 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2,1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| Antal USB-porte med understøttelse af PowerShare | 1 |
Strømstyring
| USB strømforsyning | Ja |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 27 W |
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 72 W |
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V |
| Frekvens for vekselstrømsadapter | 50 - 60 Hz |
Tastatur
| Numerisk tastatur | Nej |
| Pegeredskab | Touchpad |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
| Tastatursprog | Nordisk |
| Tast til andenpilot | Ja |
| Tastaturopsætning | Nordisk |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
Batteri
| Batterikapacitet | 55 Wh |
| Antal battericeller | 3 |
| Batterispænding | 11,7 V |
| Opladningstid for batteri | 4 t |
| Hurtig opladning | Ja |
| Indikator for batteriopladning | Ja |
| Batteriets vægt | 220 g |
Sikkerhed
| Slot til kabellås | Ja |
| Fingeraftrykslæser | Ja |
| Smart kortlæser | Ja |
Vægt & størrelser
| Vægt | 1,53 kg |
Design
| Produkttype | Laptop |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Produktfarve | Aluminium |
| Husmateriale | Aluminium |
Display
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14 tommer) |
| Paneltype | IPS |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Skærmens lysstyrke | 300 cd/m² |
| Pixeltæthed | 162 ppi |
| Farveområde | 45% |
| Kontrastforhold (typisk) | 600:1 |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Berøringsskærm | Nej |