Acer Aspire 17 A17-51GM-7991 Notebook 43,94 cm (17,3)
Design
| Farvenavn | Steel Gray |
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Grå |
| Formfaktor | Muslingeskal |
Display
| Skærm diagonal | 43,9 cm (17.3") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| HD-type | Fuld HD |
| Paneltype | IPS |
| Vis navn til markedsføring af teknologi | ComfyView |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Skærmoverflade | Mat |
| Skærm diagonal (metrisk) | 43,94 cm |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel Core 7 |
| Processorgeneration | Intel Core (Series 1) |
| Processormodel | 150U |
| Processorkerner | 10 |
| Processortråde | 12 |
| Processor boost frekvens | 5,4 GHz |
| Processorfrekvens | 1,8 GHz |
| Performance-kerner | 2 |
| Effektive kerner | 8 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 5,4 GHz |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 4 GHz |
| Basisfrekvens af performancekerne | 1,8 GHz |
| Basisfrekvens af effektiv kerne | 1,2 GHz |
| Processor-cache | 12 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Processor base power | 15 W |
| Maksimal turbokraft | 55 W |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 16 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 32 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 1 TB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 1 TB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 1 TB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express |
| NVMe | Ja |
| Optisk drevtype | Ingen |
Grafik
| Producent af diskret GPU-udstyr | NVIDIA |
| Diskret grafikadaptermodel | NVIDIA GeForce RTX 2050 |
| On-board grafikkort | Ingen |
| Diskret grafikadapter | Ja |
| On-board grafikkort, model | Ikke tilgængelig |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Antal mikrofoner | 2 |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Front kamera HD type | Fuld HD |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.1 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Thunderbolt 4 porte antal | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
Præstation
| Stemmestyring | Ja |
Tastatur
| Pegeredskab | Touchpad |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Tastaturopsætning | QWERTZ |
| Tastatursprog | Tysk |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Home |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Antal battericeller | 3 |
| Batterikapacitet | 53 Wh |
| Batterilevetid (maks.) | 8,5 t |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 90 W |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 30 W |
Sikkerhed
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Fingeraftrykslæser | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 402,1 mm |
| Dybde | 256,5 mm |
| Højde | 18 mm |
| Vægt | 2,09 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 528 mm |
| Pakkedybde | 316 mm |
| Pakkehøjde | 70 mm |
| Pakkevægt | 3,22 kg |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ja |