Acer Nitro V16 ANV16-41-R6P6 16 WUXGA IPS R5-8645HS RTX4060 16GB/512GB W11
Bærbar inkl. Office pakken home and student
1x
Acer Nitro V16 ANV16-41-R6P6 16 WUXGA IPS R5-8645HS RTX4060 16GB/512GB W11
1x
Microsoft Office Home 2024
=
11.695,-
DKK
(9.356,00 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
Acer Nitro V16 ANV16-41-R6P6 16 WUXGA IPS R5-8645HS RTX4060 16GB/512GB W11
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
Før
11.395,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
11.295,-
DKK
(9.036,00 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook - AI Ready |
| Operativsystem | Windows 11 Home |
| CPU | AMD Ryzen 5 8645HS / 4.3 GHz |
| Max Turbo Speed | 5 GHz |
| Antal kerner | 6-core |
| Cache | L3 - 16 MB |
| RAM | 16 GB (2 x 8 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 32 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM |
| Hastighed | 2800 MHz |
| Vurderet hastighed | 2800 MHz |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 0 |
| Hovedlager | 512 GB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) - Micron |
| Type | 16" - IPS; Tastatur, touchpad |
| Opløsning | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 165 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 300 cd/m² |
| Farvespektrum | 100% sRGB |
| Egenskaber | HDCP, mat, ComfyView, Acer BluelightShield-teknologi; Multi-gestus touch pad, præcisions-touchpad, Nitro Sense-nøgle, Copilot-nøgle, tilstand valgknap; Dobbelt strøm (2x2); Adgangskode for administrator, systemsadgangskode, Acer Purified Voice 2.0 teknologi |
| Multi-GPU konfiguration | 1 enkelt GPU kort / integreret GPU |
| Grafik-processor | NVIDIA GeForce RTX 4060 / AMD Radeon 760M |
| Videohukommelse | 8 GB GDDR6 SDRAM |
| Videosystemegenskaber | NVIDIA G-SYNC, Advanced Optimus, MUX Switch |
| Gaming | Ja |
| Kamera | Ja - HD |
| Videoopløsninger | 1280 x 720 |
| Kameraegenskaber | Temporal Noise Reduction, Acer PurifiedView |
| Lyd | Stereohøjttalere, tre mikrofoner |
| Overensstemmelsesstandarder | DTS:X |
| Audiofunktioner | Output: Acer TrueHarmony technology; Input: AI-støjreduktion |
| Tastaturbagbelysning | Ja (ravgul) |
| Tastatur layout | Tysk |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Kapacitet | 57 Wh |
| Output | 135 Watt |
| Interfacedetaljer | HDMI ¦ USB 3.2 Gen 2 (med strøm fra-opladning) ¦ USB 3.2 Gen 2 ¦ USB4 (supports USB-C 3.2 Gen 2, DisplayPort Alt Mode) (DC-In-kombo, Power Delivery) ¦ LAN ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon |
| Med software | Acer NitroSense |
| Farve | Obsidian sort |
| Materiale af etui | Polykarbonat, ABS-plastik |
| Overfladefinish | IMR |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter |
| Specifik absorptionshastighed (SAR) | 2 W/kg (body) ¦ 2 W/kg (head) ¦ 2 W/kg (lem) |
| Lokalisering | Region: Tyskland |
| Dimensioner (B x D x H) | 36.124 cm x 27.84 cm x 2.695 cm |
| Vægt | 2.6 kg |
| TCO-certificeret | - TCO certificeret, generation 10, til bærbare computere |
| Service & Support | Begrænset garanti - 2 år - levering og afhentning ¦ International rejsende-garanti - 1 år |