Acer Chromebook CB315-4HT-C5RZ Intel® Celeron® N5100 39,6 cm (15.6") Fuld HD 8 GB LPDDR4x-SDRAM 128 GB eMMC Wi-Fi 6 (802.11ax) ChromeOS Tysk Sølv
Design
| Produkttype | Chromebook |
| Produktfarve | Sølv |
| Formfaktor | Muslingeskal |
Display
| Skærm diagonal | 39,6 cm (15.6") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| HD-type | Fuld HD |
| Paneltype | IPS |
| Vis navn til markedsføring af teknologi | ComfyView |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmoverflade | Mat |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm diagonal (metrisk) | 39,6 cm |
| Farveområde | 45% |
| RGB-farverum | NTSC |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Celeron® |
| Processormodel | N5100 |
| Processortråde | 4 |
| Processor boost frekvens | 2,8 GHz |
| Processorfrekvens | 1,1 GHz |
| Processor-cache | 4 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR4x-SDRAM |
| Hukommelse form faktor | On-board |
| Maksimal intern hukommelse | 8 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 128 GB |
| Lagermedie | eMMC |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | Intel |
| On-board grafikkort | Ja |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel® UHD Graphics |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort, model | Intel® UHD Graphics |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Kamera
| Front kamera | Ja |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Ethernet LAN | Ingen |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.1 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 2 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Tastatur
| Pegeredskab | Touchpad |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Tastaturopsætning | QWERTZ |
| Tastatursprog | Tysk |
Software
| Operativsystem installeret | ChromeOS |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Antal battericeller | 3 |
| Batterikapacitet | 48,5 Wh |
| Batterilevetid (maks.) | 10 t |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 45 W |
Sikkerhed
| Fingeraftrykslæser | Ingen |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Godkendelser
| Certificering | ENERGY STAR |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Vægt & størrelser
| Bredde | 366,4 mm |
| Dybde | 244,2 mm |
| Højde | 20 mm |
| Vægt | 1,6 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 2 År |