Acer Aspire Spin 14 ASP14-52MTN Intel Core Ultra 7 155U Laptop 35,6 cm (14") Berøringsskærm WUXGA 32 GB LPDDR5x-SDRAM 1 TB SSD Wi-Fi 6E (802.11ax) Windows 11 Home Tysk Grå
Design
| Farvenavn | Steel Gray |
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Grå |
| Formfaktor | Konvertibel (mappe) |
Display
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
| HD-type | WUXGA |
| Vis navn til markedsføring af teknologi | ComfyView |
| Paneltype | IPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Skærm diagonal (metrisk) | 35,6 cm |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel Core Ultra 7 |
| Processorgeneration | Intel Core Ultra (Serie 1) |
| Processormodel | 155U |
| Processorkerner | 12 |
| Processortråde | 14 |
| Processor boost frekvens | 4,8 GHz |
| Processorfrekvens | 1,7 GHz |
| Performance-kerner | 2 |
| Effektive kerner | 8 |
| Kerner med lav strømeffektivitet | 2 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 4,8 GHz |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 3,8 GHz |
| Kerne med lav strømeffektivitet maksimal turbofrekvens | 2,1 GHz |
| Basisfrekvens af performancekerne | 1,7 GHz |
| Basisfrekvens af effektiv kerne | 1,2 GHz |
| Kerner med lav strømeffektivitet Basisfrekvens | 700 MHz |
| Processor-cache | 12 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Processor base power | 15 W |
| Maksimal turbokraft | 57 W |
Neural processor-enhed (NPU)
| Neural processor-enhed (NPU) | Intel AI Boost |
| Samlet processorydelse op til | 11 TOPs |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5x-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 32 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 32 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 1 TB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 1 TB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 1 TB |
| NVMe | Ja |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| Optisk drevtype | Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort | Ja |
| 4 | Intel |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel Graphics |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort, model | Intel Graphics |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Front kamera HD type | Fuld HD |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 2 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
Tastatur
| Pegeredskab | Touchpad |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Tastaturopsætning | QWERTZ |
| Tastatursprog | Tysk |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Home |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Antal battericeller | 3 |
| Batterikapacitet | 50 Wh |
| Batterilevetid (maks.) | 18 t |
Strømstyring
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 65 W |
Sikkerhed
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Fingeraftrykslæser | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 318,5 mm |
| Dybde | 225,5 mm |
| Højde | 21,1 mm |
| Vægt | 1,5 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 457 mm |
| Pakkedybde | 288 mm |
| Pakkehøjde | 65 mm |
| Pakkevægt | 2,45 kg |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Lyspen | Ja |
| Stylus pen type | Aktiv |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 2 År |