Acer Aspire Go 15 AG15-71P-5059 Intel® Core™ i5 i5-1334U Laptop 39,6 cm (15.6") Fuld HD 16 GB DDR5-SDRAM 512 GB SSD Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 11 Home Tysk Sølv
Design
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Sølv |
| Formfaktor | Muslingeskal |
Display
| Skærm diagonal | 39,6 cm (15.6") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| HD-type | Fuld HD |
| Paneltype | IPS |
| Vis navn til markedsføring af teknologi | ComfortView |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmoverflade | Mat |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i5 |
| Processorgeneration | 13th gen Intel® Core™ i5 |
| Processormodel | i5-1334U |
| Processorkerner | 10 |
| Processortråde | 12 |
| Processor boost frekvens | 4,6 GHz |
| Performance-kerner | 2 |
| Effektive kerner | 8 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 4,6 GHz |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 3,4 GHz |
| Processor-cache | 12 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Processor base power | 15 W |
| Maksimal turbokraft | 55 W |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelse form faktor | SO-DIMM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 8 GB |
| Hukommelsesstik | 2x SO-DIMM |
| Maksimal intern hukommelse | 32 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Ja |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Optisk drevtype | Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort | Ja |
| 4 | Intel |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort, model | Intel Iris Xe Graphics |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Antal mikrofoner | 2 |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Frontkamera opløsning | 1280 x 720 pixel |
| Front kamera HD type | HD |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 2 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
Tastatur
| Pegeredskab | Touchpad |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Tastaturopsætning | QWERTZ |
| Tastatursprog | Tysk |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Home |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Antal battericeller | 3 |
| Batterikapacitet | 53 Wh |
| Batterilevetid (maks.) | 10 t |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB-ladespænding | 5 V |
| USB-ladestrøm | 3 A |
Sikkerhed
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 329,9 mm |
| Dybde | 237,5 mm |
| Højde | 19,9 mm |
| Vægt | 1,8 kg |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ja |