Acer Aspire A14-51M-51PY Intel Core 5 120U Laptop 35,6 cm (14") WUXGA 8 GB LPDDR5-SDRAM 512 GB SSD Wi-Fi 6E (802.11ax) Windows 11 Home Tysk Sort
Design
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Sort |
| Formfaktor | Muslingeskal |
Display
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| HD-type | WUXGA |
| Vis navn til markedsføring af teknologi | ComfyView |
| Paneltype | IPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Skærmoverflade | Mat |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel Core 5 |
| Processorgeneration | Intel Core (Series 1) |
| Processormodel | 120U |
| Processorkerner | 10 |
| Processortråde | 12 |
| Processor boost frekvens | 5 GHz |
| Performance-kerner | 2 |
| Effektive kerner | 8 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 5 GHz |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 3,8 GHz |
| Basisfrekvens af performancekerne | 1,4 GHz |
| Basisfrekvens af effektiv kerne | 0,9 GHz |
| Processor-cache | 12 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Maksimal turbokraft | 55 W |
| Processor base power | 15 W |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5-SDRAM |
| Hukommelse form faktor | On-board |
| Maksimal intern hukommelse | 8 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Ja |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Optisk drevtype | Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort | Ja |
| 4 | Intel |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel Graphics |
| On-board grafikkort, model | Intel Graphics |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Frontkamera opløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Front kamera HD type | Fuld HD |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Antenne type | 2x2 |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB4 Gen 3x2-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Tastatur
| Pegeredskab | Touchpad |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
| Tastaturopsætning | QWERTZ |
| Tastatursprog | Tysk |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Home |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 53 Wh |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
Sikkerhed
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Fingeraftrykslæser | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 318,5 mm |
| Dybde | 225,5 mm |
| Højde | 18,9 mm |
| Vægt | 1,5 kg |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |