Cisco Nexus 93180YC-FX
switch - 24 porte - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| MIB support | Y |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3ap, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z |
| Zero touch provisioning (ZTP) | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Multiprotokol mærkatskift (MPLS) | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | VLAN Identifier ( VLAN ID) |
| Antal VLAN'er | 4000 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 256 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 190,48 Mpps |
| MAC adresselabel | 32000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9198 |
| Pakke bufferlager | 16 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Protokoller
| Routing-protokoller | EIGRP, HSRP, OSPF, RIP-2 |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Produktfarve | Grå |
| LED-indikatorer | Ja |
| Sikkerhed | UL 60950-1, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, EN 60950-1, IEC 60950-1, CCC, CE Marking |
Præstation
| Intern hukommelse | 8192 MB |
| Flashhukommelse | 16384 MB |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 27770 t |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 715 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 48 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
Vægt & størrelser
| Bredde | 445 mm |
| Dybde | 445 mm |
| Højde | 44 mm |