Cisco Catalyst 9300
Network Advantage - switch - 24 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 10G Ethernet (100/1000/10000) |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja |
| Understøttede kabeltyper | Cat5e, Cat6, Cat6a |
| Zero touch provisioning (ZTP) | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Multiprotokol mærkatskift (MPLS) | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Private VLAN |
| Antal VLAN'er | 4094 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 640 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 476,19 Mpps |
| MAC adresselabel | 32000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9198 |
| Pakke bufferlager | 32 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | 128-bit AES, 256-bit AES |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
| IPv4 multicast indtastninger | 32000 |
| IPv6 multicast indtastninger | 16000 |
Protokoller
| Routing-protokoller | BGP, EIGRP, HSRP, IS-IS, OSPF, RIP |
| Virtual Router Redundancy Protocol (VRRP) | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Grå |
| LED-indikatorer | Ja |
| Sikkerhed | UL 60950-1, CAN/CSA-C222.2 No. 60950-1, EN 60950-1, IEC 60950-1, AS/NZS 60950.1, IEEE 802.3 |
| Elektromagnetisk kompatibilitet | 47 CFR Part 15, CISPR22 Class A, EN 300 386 V1.6.1, EN 55022 Class A, EN 55032 Class A, CISPR 32 Class A, EN61000-3-2, EN61000-3-3, ICES-003 Class A, TCVN 7189 Class A, V-3 Class A, CISPR24, EN 300 386, EN55024, TCVN 7317 |
Præstation
| Indbygget processer | Ja |
| Flashhukommelse | 16000 MB |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
| Plug and play | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 214760 t |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 560 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
Vægt & størrelser
| Bredde | 445 mm |
| Dybde | 434 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 8,25 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |