Noctua NF-P14S REDUX-1200 PWM Computerkølesystem Computerkabinet Ventilator 14 cm Grå
Producent: Noctua
Produkt nr: NF-P14S REDUX1200PWM
EAN: 4716123315247
Varenummer: F22651490
billigst-pricerunner
Producent: Noctua
EAN: 4716123315247
Varenummer: F22651490
På lager hos leverandør - leveringstid: 12-13 hverdage
(314,40 ekskl. moms)
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Opgrader din computer med Noctua NF-P14S REDUX-1200 PWM ventilatoren!
Denne 14 cm ventilator holder din computer kølig og støjsvag takket være PWM teknologien.
Med en fed grå farve passer den perfekt ind i ethvert computerkabinet.
Reducer varmeakkumuleringen og forlæng levetiden på dine computerkomponenter.
Nyd hurtig og effektiv køling uden at gå på kompromis med stil og design.
Denne ventilator er perfekt til gamere, designere og alle computerentusiaster.
Invester i kvalitet og præstation med Noctua NF-P14S REDUX-1200 PWM ventilatoren.
Køb den i dag og få optimal køling og minimal støj i din computer!
Præstation
Passende til rumtype Computerkabinet
Type Ventilator
Ventilator diameter 14 cm
Omdrejningshastighed (min.) 350 rpm
Omdrejningshastighed (maks.) 1200 rpm
Støjniveau (høj hastighed) 19,6 dB
Luftstrøm 110,3 m³/t
Maksimalt lufttryk 1,29 mmH2O
Understøttelse af puls-bredde modulering (PWM) Ja
Lejetype Self-Stabilising Oil-pressure Bearing (SSO)
Design
Produktfarve Grå
Antal blæsere Ja
Antal ventilatorblade 9
Ventilatorstik 4-polet
Strømstyring
Strømforbrug (typisk) 0,96 W
Spænding 12 V
Nominel strøm 0,08 A
Vægt & størrelser
Bredde 140 mm
Dybde 25 mm
Højde 140 mm
Kabellængde 0,4 m
Pakkebredde 190 mm
Pakkedybde 34 mm
Pakkehøjde 200 mm