ASUS RT-N66U
trådløs router - 802.11a/b/g/n - desktop
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ja |
| DSL WAN | Ingen |
| SIM-kort slot | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ingen |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 450 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| VPN-support | IPSec, PPTP, L2TP, PPTP |
Mobilt netværk
| 3G | Ingen |
| 4G | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| DC-in-stik | Ja |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | 128-bit WEP, 64-bit WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK |
| Stateful Packet Inspection (SPI) | Ja |
| DoS angrebsforebyggelse | Ja |
| Understøttelse af DMZ | Ja |
Protokoller
| DHCP-klient | Ja |
| DHCP-server | Ja |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Ja |
| Administrationsprotokoller | UPnP, DLNA, DNS Proxy, DHCP, NTP Client, DDNS, Port Trigger, Virtual Server, DMZ |
Design
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | LAN, USB, WAN |
| Produkttype | Bærbar router |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
Antenne
| Antennedesign | Ekstern |
| Antenner, antal | 3 |
| Aftagelig (e) antenne (r) | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 110 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Udgangsspænding | 19 V |
| Udgangsstrøm | 1,58 A |
Vægt & størrelser
| Højde | 35,5 mm |
| Dybde | 148,8 mm |
| Bredde | 207 mm |
| Vægt | 450 g |