ASUS ROG Flow X13 GV301QE-K5035R
13.4" - Ryzen 9 5900HS - 32 GB RAM - 1 TB SSD
Design
| Farvenavn | Off Black |
| Produkttype | Hybrid (2-i-1) |
| Produktfarve | Sort |
| Formfaktor | Konvertibel (mappe) |
| Markedspositionering | Spil |
| Introduktionsår | 2021 |
Display
| Skærm diagonal | 34 cm (13.4") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2400 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
| HD-type | WQUXGA |
| Paneltype | IPS |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Skærmoverflade | Glans |
| RGB-farverum | sRGB |
| Farveområde | 116% |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
Processor
| Processorproducent | AMD |
| Processorserie | AMD Ryzen™ 9 |
| Processorgeneration | AMD Ryzen 5000 Series |
| Processormodel | 5900HS |
| Processorkerner | 8 |
| Processor boost frekvens | 4,6 GHz |
| Processorfrekvens | 3 GHz |
| Processor-cache | 16 MB |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR4x-SDRAM |
| Hukommelse form faktor | On-board |
| Maksimal intern hukommelse | 32 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 1 TB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 1 TB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 1 TB |
| SSD-grænsefladetype | NVMe, PCI Express 3.0 |
| NVMe | Ja |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Grafik
| Producent af diskret GPU-udstyr | NVIDIA |
| Diskret grafikadaptermodel | NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti |
| Diskret grafikadapterhukommelse | 4 GB |
| Diskret grafikhukommelsestype | GDDR6 |
| 4 | AMD |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadapter | Ja |
| On-board grafikkort, model | AMD Radeon Graphics |
Lyd
| Lydsystem | Dolby Atmos |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Højttalereffekt | 1 W |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Front kamera HD type | HD |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Antenne type | 2x2 |
| Ethernet LAN | Ingen |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.1 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 2 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.0b |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
Tastatur
| Pegeredskab | Touchpad |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Prøvesoftware | 1-month trial for new Microsoft 365 customers. Credit card required. |
| Operativsystem installeret | Windows 10 Pro |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Antal battericeller | 4 |
| Batterikapacitet | 62 Wh |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 100 W |
| Frekvens for vekselstrømsadapter | 50 - 60 Hz |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsadapterens udgangsstrøm | 5 A |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 20 V |
| USB strømforsyning | Ja |
Sikkerhed
| Fingeraftrykslæser | Ja |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Adgangskodebeskyttelse type | BIOS, Bruger |
Vægt & størrelser
| Bredde | 299 mm |
| Dybde | 222 mm |
| Højde | 15,8 mm |
| Vægt | 1,3 kg |