Acer TravelMate P6 14 AI TMP614-54-TCO Bærbar PC
Intel Core Ultra 7 (Serie 2) 258V / 2.2 GHz - 32 GB LPDDR5X - 512 GB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe), Quad-level Cell (QLC) - Micron - 14" IPS
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
15.799,-
DKK
(12.639,20 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
Acer TravelMate P6 14 AI TMP614-54-TCO Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
Acer TravelMate P6 14 AI TMP614-54-TCO Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
15.499,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
15.399,-
DKK
(12.319,20 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook - 180° hængselsdesign |
| Operativsystem | Windows 11 Pro |
| CPU | Intel Core Ultra 7 (Serie 2) 258V / 2.2 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.8 GHz |
| Antal kerner | 8-core |
| Ydeevnekerner | 4 |
| Effektive Kerner | 4 |
| Cache | 12 MB |
| Platformteknologi | Intel Evo |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU-ydeevne Op Til (TOPS) | 47 TOPS |
| Total processorpræstation op til (TOPS) | 115 TOPS |
| AI datatype understøttelse på NPU | INT8 |
| Sparsitet Understøttelse | Ja |
| AI softwarerammer understøttet af NPU | DirectML, OpenVINO, WebNN, WindowsML, ONNX RT |
| Understøttelse af Windows Studio Effekter | Ja |
| RAM | 32 GB (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Teknologi | LPDDR5X SDRAM; Litiumion |
| Hastighed | 8533 MHz |
| Vurderet hastighed | 8533 MHz |
| Hovedlager | 512 GB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe), Quad-level Cell (QLC) - Micron |
| Type | 14" - IPS; Tastatur, touchpad |
| Opløsning | 2880 x 1800 (WQXGA); 5 Megapixel |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 60 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 400 cd/m² |
| Farvespektrum | 100% sRGB |
| Egenskaber | HDCP, mat, ComfyView; Præcisions-touchpad, Copilot-nøgle, TravelMate Sense nøgle, AI-belysnings berøringspanel; Dobbelt strøm (2x2) |
| Grafik-processor | Intel Arc Graphics 140V - op til 64 TOPS |
| Kamera | Ja |
| Videoopløsninger | 2880 x 1800 |
| Kameraegenskaber | Privatlivslukker, IR-kamera, Acer PurifiedView 2.0 |
| Lyd | Stereohøjttalere, tre mikrofoner |
| Overensstemmelsesstandarder | DTS:X Ultra |
| Audiofunktioner | Input: AI-støjreduktion |
| Tastaturbagbelysning | Ja (hvid) |
| Tastatur layout | Nordisk |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Netværksinterface | Ethernet |
| Kapacitet | 65 Wh |
| Run-time | Op til 29.5 timer |
| Output | 100 Watt |
| Interfacedetaljer | HDMI ¦ USB 3.2 Gen 1 (med strøm fra-opladning) ¦ USB 3.2 Gen 1 ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon ¦ 2 x USB-C (supports Thunderbolt 4) (DC-In-kombo, Power Delivery) ¦ LAN (på leveret adapter) |
| Med software | TravelMateSense |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Copilot+ PC | Yes |
| Farve | Galaxy sort |
| Overfladefinish | Maling |
| Sikkerhed | Discrete Trusted Platform Module (TPM) solution, fingeraftrykslæser |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | USB-C strømadapter, USB-C til LAN adapter |
| Specifik absorptionshastighed (SAR) | 1.12 W/kg (body) ¦ 1.12 W/kg (head) ¦ 1.12 W/kg (lem) |
| Lokalisering | Region: nordiske |
| Dimensioner (B x D x H) | 31.37 cm x 22.71 cm x 1.665 cm |
| Vægt | 990 g |
| TCO-certificeret | - TCO certificeret, generation 10, til bærbare computere |
| Service & Support | Begrænset garanti - 1 år - bring-ind ¦ International rejsende-garanti - 1 år |