Acer Chromebook Spin 513 CP513-1H
13.3" - Snapdragon 7c Kryo 468 - 4 GB RAM - 64 GB eMMC - Nordisk
Design
| Produkttype | Chromebook |
| Produktfarve | Sølv |
| Formfaktor | Konvertibel (mappe) |
Display
| Sammenfoldelig skærm | Ja |
| Skærm diagonal | 33,8 cm (13.3") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
| HD-type | Fuld HD |
| Paneltype | IPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Skærm diagonal (metrisk) | 33,8 cm |
Processor
| Processorproducent | Qualcomm |
| Processorserie | Qualcomm Kryo |
| Processormodel | 468 |
| Processorkerner | 8 |
| Processorfrekvens | 2,1 GHz |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 4 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR4x-SDRAM |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 64 GB |
| Lagermedie | Flash |
| Flash-hukommelse | 64 GB |
| Flashdrevgrænseflade | Flash |
| Indbygget kortlæser | Ja |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | Qualcomm |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Qualcomm Adreno |
| On-board grafikkort, model | Qualcomm Adreno 618 |
| Understøttelse af indbygget 4K grafikadapter | Ja |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Kamera
| Front kamera | Ja |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 2 |
Tastatur
| Pegeredskab | Touchpad |
| Numerisk tastatur | Ingen |
Software
| Operativsystem installeret | ChromeOS |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Antal battericeller | 2 |
| Batterikapacitet | 4670 mAh |
| Batterilevetid (maks.) | 14 t |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 45 W |
Sikkerhed
| Fingeraftrykslæser | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 310 mm |
| Dybde | 209,4 mm |
| Højde | 15,6 mm |
| Vægt | 1,2 kg |