Acer Aspire Go Spin 14 AGSP14-31PT-36R6 Intel Core 3 N355 Hybrid (2-i-1) 35,6 cm (14") Berøringsskærm WUXGA 16 GB LPDDR5-SDRAM 512 GB SSD Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 11 Home Tysk Sølv
Design
| Farvenavn | Pure Silver |
| Produkttype | Hybrid (2-i-1) |
| Produktfarve | Sølv |
| Formfaktor | Konvertibel (mappe) |
| Understøtter stylus-pen | Ja |
Display
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
| HD-type | WUXGA |
| Berøringsteknologi | Multi-touch |
| Vis navn til markedsføring af teknologi | ComfyView |
| Paneltype | IPS |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Skærm diagonal (metrisk) | 35,6 cm |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel Core 3 |
| Processormodel | N355 |
| Processorkerner | 8 |
| Processortråde | 8 |
| Processor boost frekvens | 3,9 GHz |
| Processorfrekvens | 1,9 GHz |
| Processor-cache | 6 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Processor base power | 15 W |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5-SDRAM |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express |
| NVMe | Ja |
| Optisk drevtype | Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | Intel |
| On-board grafikkort | Ja |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel® UHD Graphics |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort, model | Intel® UHD Graphics |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Front kamera HD type | HD |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 2 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Præstation
| Stemmestyring | Ja |
Tastatur
| Pegeredskab | Touchpad |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Tastaturopsætning | QWERTZ |
| Tastatursprog | Tysk |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Home |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Antal battericeller | 3 |
| Batterikapacitet | 53 Wh |
| Batterilevetid (maks.) | 14,5 t |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
Sikkerhed
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
Vægt & størrelser
| Bredde | 319,8 mm |
| Dybde | 227,9 mm |
| Højde | 22,3 mm |
| Vægt | 1,54 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 457 mm |
| Pakkedybde | 288 mm |
| Pakkehøjde | 65 mm |
| Pakkevægt | 2,31 kg |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 2 Ã…r |