Acer Aspire 7 A715-75G
Intel Core i5 (9. Gen) 9300H / 2.4 GHz - 8 GB DDR4 - 512 GB SSD - Quad-level Cell (QLC) - Kingston - NVIDIA GeForce GTX 1650 - 15.6" IPS
Design
| Farvenavn | Charcoal Black |
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Sort |
| Formfaktor | Muslingeskal |
Display
| Skærm diagonal | 39,6 cm (15.6") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| HD-type | Fuld HD |
| Paneltype | IPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i5 |
| Processorgeneration | 9th gen Intel® Core™ i5 |
| Processormodel | i5-9300H |
| Processorkerner | 4 |
| Processor boost frekvens | 4,1 GHz |
| Processorfrekvens | 2,4 GHz |
| Processor-cache | 8 MB |
| Konfigurerbar TDP-down | 35 W |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Hukommelsesstik | 2x SO-DIMM |
| Maksimal intern hukommelse | 32 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| SSD-grænsefladetype | NVMe, PCI Express |
| NVMe | Ja |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | NVIDIA® GeForce® GTX 1650 |
| Diskret grafikadapterhukommelse | 4 GB |
| Diskret grafikhukommelsestype | GDDR6 |
| On-board grafikkort | Ja |
| 4 | Intel |
| Diskret grafikadapter | Ja |
| On-board grafikkort, model | Intel® UHD Graphics 630 |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Antal mikrofoner | 2 |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Front kamera HD type | HD |
| Frontkamera opløsning | 1280 x 720 pixel |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Antenne type | 2x2 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Tastatur
| Pegeredskab | Touchpad |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem installeret | Windows 10 Home |
Processor særlige funktioner
| Enhanced Intel SpeedStep Teknologi | Ja |
| Intel® Stabil Billede Platformsprogram (SIPP) | Ingen |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Ja |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x) | Ja |
| CPU-konfiguration (maks.) | 1 |
| Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Ja |
| Indlejret tilgængelige muligheder | Ingen |
| Intel® TSX-NI | Ingen |
| Intel® 64 | Ja |
| Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX) | Ja |
| Intel® klar video teknologi | Ja |
| Intel® Trusted Execution Teknologi | Ingen |
| Udfør deaktivering af bit | Ja |
| Intel® Flex Memory Access | Ja |
| Idle status | Ja |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Antal battericeller | 3 |
| Batterikapacitet | 48 Wh |
| Batterilevetid (maks.) | 8,5 t |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 135 W |
Sikkerhed
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Fingeraftrykslæser | Ja |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 363,4 mm |
| Dybde | 254,5 mm |
| Højde | 23,2 mm |
| Vægt | 2,15 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |