Acer Aspire 3 15 A315-24P Bærbar PC
AMD Ryzen 5 7520U / 2.8 GHz - 8 GB LPDDR5 - 512 GB SSD - Micron - 15.6" IPS
Design
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Sølv |
| Formfaktor | Muslingeskal |
Display
| Skærm diagonal | 39,6 cm (15.6") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| HD-type | Fuld HD |
| Vis navn til markedsføring af teknologi | ComfyView |
| Paneltype | IPS |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmoverflade | Mat |
| Farveområde | 45% |
| Skærm diagonal (metrisk) | 39,6 cm |
| RGB-farverum | NTSC |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
Processor
| Processorproducent | AMD |
| Processorserie | AMD Ryzen™ 5 |
| Processorgeneration | AMD Ryzen 7000 Series |
| Processormodel | 7520U |
| Processorkerner | 4 |
| Processor boost frekvens | 4,3 GHz |
| Processorfrekvens | 2,8 GHz |
| Processor-cache | 4 MB |
| Processor cache type | L3 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5-SDRAM |
| Maksimal intern hukommelse | 8 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| NVMe | Ja |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Optisk drevtype | Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | AMD |
| On-board grafikkort | Ja |
| Indbygget grafikadapterfamilie | AMD Radeon Graphics |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort, model | AMD Radeon 610M |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Kamera
| Front kamera | Ja |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.1 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Tastatur
| Pegeredskab | Touchpad |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ingen |
Software
| Operativsystem installeret | Ingen |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 50 Wh |
| Batterilevetid (maks.) | 13,5 t |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 45 W |
| DC-in-stik | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
Sikkerhed
| Fingeraftrykslæser | Ingen |
Vægt & størrelser
| Bredde | 362,9 mm |
| Dybde | 237,5 mm |
| Højde | 18,9 mm |
| Vægt | 1,78 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |