Optoma UHZ65UST
DLP-projektor - ultrakort kast - 3D
Projektør
| Understøttede billedformater | 4:3, 16:9 |
| Skærmstørrelse kompatibilitet | 2159 - 3048 mm (85 - 120") |
| Projiceringsafstand | 0,47 - 0,66 m |
| Projektor lysstyrke | 3500 ANSI lumens |
| Projektionsteknologi | DLP |
| Projektor indbygget opløsning | UHD 4K (3840x2160) |
| Kontrastforhold (typisk) | 2500000:1 |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Ensartethed | 90% |
| Horisontal scanningsområde | 31 - 135 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 24 - 120 Hz |
Lyskilde
| Lyskilde type | Laser |
| Levetid for lyskilde | 20000 t |
| Antal lamper | 1 Lampe( r) |
Linsesystem
| Fast brændvidde | 525 mm |
| Throw-forhold | 0.25:1 |
| Forskydning | 124% |
Video
| Format til analogt signal | Ikke understøttet |
| Full HD | Ja |
| 3D | Ja |
| Understøttede 3D-formater | Rammeemballage |
| Understøttede videotilstande | 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p, 2160p |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 480 (VGA), 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1280 x 768 (WXGA), 1600 x 1200 (UXGA), 1920 x 1080 (HD 1080) |
Porte & Grænseflader
| HDMI- stiktype | Fuld størrelse |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Seriel grænsefladetype | RJ-45 |
| Antal HDMI-porte | 3 |
| DVI-port | Ingen |
| Mobile High-Definition Link (MHL) | Ingen |
Netværk
| Smart TV | Ingen |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Wi-Fi | Ingen |
Lagring
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Funktioner
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk, Portugisisk, Russisk |
| Antal OSD sprog | 11 |
| Støjniveau | 26 dB |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 10 W |
Design
| Markedspositionering | Hjemmebiograf |
| Produkttype | Ultrakort projektor med kort projiceringsafstand |
| Produktfarve | Sort |
| Placering | Desktop |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
Display
| Indbygget skærm | Ingen |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (typisk) | 345 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Vægt & størrelser
| Bredde | 576 mm |
| Dybde | 383 mm |
| Højde | 130 mm |
| Vægt | 11 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Fjernbetjeningstype | IR |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Brugervejledning | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85286200 |