Tenda O1-5G wireless access point 300 Mbit/s White Power over Ethernet (PoE)
Funktioner
| 2.4 GHz | Ingen |
| 6 GHz | Ingen |
| 5 GHz | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 867 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11n |
| Frekvensområde | 80 MHz |
| Trådløs isolation | Ja |
| Maksimal udendørsinterval | 1000 m |
| Modtager, følsomhed | 11a 6Mbps -92dBm±1.5dBm 11n MCS7 HT20 -72dBm±1.5dBm 11ac MCS9 HT80 -64dBm±1.5dBm |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK |
Administrationsfunktioner
| Syslog | Ja |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Strømstyring
| Power over Ethernet (PoE) -type understøttet | Passive PoE |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 12 V |
| Indgangsstrøm | 1 A |
| Strømforbrug (typisk) | 4,7 W |
Design
| Placering | Pæl, Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP67 |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | LAN, PoE |
Antenne
| Antenne type | Intern |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 9 dBi |
Vægt & størrelser
| Bredde | 72 mm |
| Dybde | 46,3 mm |
| Højde | 132 mm |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |