2er Set Zyxel NWA55AXE WiFi 6 Access Point AX1800 Dual-Band, 1x GbE LAN, Wetterfest
Funktioner
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1775 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 575 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 1200 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3at |
| Frekvensområde | 80 MHz |
| MIMO | Ja |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| Wi-Fi-multimedie (WMM)/(WME) | Ja |
| Hurtig roaming | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Båndstyring | Ja |
| Transmissionseffekt | 26 dBmW |
| Modtager, følsomhed | -99 dBm |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK, WPA3, WPA3-PSK |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| Automatisk trådløs forsendelsessystem (WDS) | Ja |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Strømstyring
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Strømforbrug (typisk) | 16 W |
Design
| Produktfarve | Hvid |
Antenne
| Antenne type | Ekstern |
| Antenner, antal | 2 |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 5 dBi |
Vægt & størrelser
| Bredde | 308 mm |
| Dybde | 136,4 mm |
| Højde | 49,6 mm |
| Vægt | 580 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 221 mm |
| Pakkedybde | 188 mm |
| Pakkehøjde | 59 mm |
| Pakkevægt | 887 g |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Oprindelsesland | Kina |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 315 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 483 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 332 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 13 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 7 stk |