Philips 50BDL3117P P-Line
50" Klasse (49.5" til at se) LED-bagbelyst LCD paneldisplay - 4K - for digital skiltning
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Udgangseffekt (RMS) | 10 W |
Display
| Type af baggrundslys | LED |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 750 cd/m² |
| Skærm form | Flad |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Responstid (hurtig) | 8 ms |
| Skærm diagonal | 127 cm (50"); 127 cm (50") |
| Skærmteknologi | LCD; LCD |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel; 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD; 4K Ultra HD |
| Berøringsskærm | Ingen; Ingen |
| Naturligt aspektforhold | 16:9; 16:9 |
| Responstid | 8 ms; 8 ms |
| Kontrastforhold (typisk) | 4000:1; 4000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 500000:1; 500000:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 178°; 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178°; 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver; 1,07 milliarder farver |
| Skærm diagonal (metrisk) | 125,7 cm; 125,7 cm |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1152 x 864 (XGA+), 1152 x 870, 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1280 x 800 (WXGA), 1440 x 900 (WXGA+), 1600 x 1200 (UXGA), 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080); 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1152 x 864 (XGA+), 1152 x 870, 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1280 x 800 (WXGA), 1440 x 900 (WXGA+), 1600 x 1200 (UXGA), 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Tågehastighed | 25%; 25% |
| Understøttede videotilstande | 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p; 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
Præstation
| Driftstimer (timer/dage) | 24/7; 24/7 |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 10 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sort; Sort |
| Skærm form | Flad |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 400 x 400 mm |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 2.0 |
| HDMI | Ja |
| HDMI-version | 2.0; 2.0 |
| Antal HDMI-porte | 3; 3 |
| DVI-port | Ja; Ja |
| Antal DVI-I-porte | 1; 1 |
| Antal DisplayPorts | 1; 1 |
| DisplayPort-version | 1.2; 1.2 |
| DC-in-stik | Ja; Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 400 x 400 mm |
Strømstyring
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1012910 |
| Strømforbrug (typisk) | 110 W; 110 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W; 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 260 W; 260 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G; G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 113 kWh; 113 kWh |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz; 50 - 60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G; A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (uden stativ) | 1128,4 mm |
| Dybde (uden stativ) | 76,8 mm |
| Højde (uden stativ) | 649 mm |
| Vægt (uden stativ) | 17,3 kg |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C; 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80%; 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C; -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95%; 5 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m; 0 - 3000 m |
Bæredygtighed
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1012910 |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210; 85285210 |
Andre funktioner
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Type af baggrundslys | LED |
| Dybde (uden stativ) | 76,8 mm |
| Vægt (uden stativ) | 17,3 kg |
| Højde (uden stativ) | 649 mm |