Produkt nr: FG-80F-BDL-950-36-EU
Varenummer: F24735975
billigst-pricerunner
Fortinet FortiGate 80F firewall (hardware) 10 Gbit/sek.
Producent: Fortinet
Varenummer: F24735975
Varen kan pt. ikke skaffes eller er udgået. Kontakt evt. kundeservice for et alternativ
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Varen kan pt. ikke skaffes eller er udgået.
Kontakt evt. kundeservice for et alternativ.}
Producent: Fortinet
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Med Fortinet FortiGate 80F firewall får du en kraftfuld beskyttelse til dit netværk. Med en imponerende hastighed på 10 Gbit/sekund kan du nyde lynhurtig internetadgang uden at gå på kompromis med sikkerheden.
FortiGate 80F firewallen er nem at installere og konfigurere, hvilket sparer dig tid og besvær. Den intuitive brugerflade gør det nemt at administrere dine sikkerhedsindstillinger og overvåge netværkstrafikken.
Du behøver ikke bekymre dig om langsom internet med Fortinet FortiGate 80F firewall. Med dens imponerende hastighed kan du streame videoer, downloade store filer og surfe på nettet uden forsinkelser eller begrænsninger.
Beskyt dit netværk mod trusler og sikre din online sikkerhed med Fortinet FortiGate 80F firewall. Gør dig klar til at opleve en hurtig, pålidelig og sikker internetforbindelse med denne avancerede hardware firewall.
Dataoverførsel
Firewall-gennemstrømning 10 Gbit/sek.
IPSec VPN gennemløb 6500 Gbit/sek.
IPS/IDS gennemløb 1400 Mbit/s
Sikkerhedspolitikker (max.) 5000
Maksimale firewall forbindelser 1500000
Maksimum antal virtuelle firewalls 10
Maksimale firewall forbindelser pr. sekund 45000
Firewall latens 3,23 µs
Standard antal virtuelle firewalls 10
Netværk
Wi-Fi Ingen
Sikkerhed
Sikkerhedsalgoritmer 256-bit AES, HTTPS, IPSec, SHA-256, SSL/TLS
Administrationsfunktioner
LED-indikatorer Ja
Administrationsplatform FortiOS
Porte & Grænseflader
Forbindelsesteknologi Ledningsført
Ethernet LAN-porte (RJ-45) 6
Port til konsol RJ-45
Ethernet LAN-datahastigheder 1000 Mbit/s
Antal konsolporte 1
Antal SFP modulslots 2
Driftsbetingelser
Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C
Opbevaringstemperatur (T-T) -35 - 70 °C
Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 10 - 90%
Driftshøjde 0 - 2250 m
Vægt & størrelser
Bredde 216 mm
Dybde 160 mm
Højde 38,5 mm