devolo dLAN 500 duo
powerline adapter - kan sluttes til vægstik
Præstation
| Maksimal dataoverførselshastighed | 500 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100 Mbit/s |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Modulation | 1024-QAM, 256-QAM, 4096-QAM, 64-QAM, BPSK, OFDM, QPSK |
| Sikkerhedsalgoritmer | 128-bit AES |
| Maksimal driftstilstand | 300 m |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 2,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 196-250 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Design
| Produktfarve | Hvid |
Systemkrav
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ubuntu 10.04, Ubuntu 8.04, Ubuntu 8.10, Ubuntu 9.04, Ubuntu 9.10 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.0 Cheetah, Mac OS X 10.1 Puma, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 65 mm |
| Dybde | 29 mm |
| Højde | 81 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 115 mm |
| Pakkedybde | 190 mm |
| Pakkehøjde | 81 mm |
| Pakkevægt | 273 g |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |