D-Link Wireless N Access Point DAP-1360
trådløs forbindelse - Wi-Fi
Funktioner
| 2.4 GHz | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 300 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100 Mbit/s |
| Frekvensbånd | 2.4 - 2.4835 GHz |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3, IEEE 802.3u |
| Kabelteknologi | 10/100Base-T(X) |
| Antal kanaler | 13 kanaler |
| Modulation | CCK, DBPSK, DQPSK, OFDM |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | 128-bit WEP, 64-bit WEP, SSID, TKIP, WPA-EAP, WPA-PSK, WPA2-EAP, WPA2-PSK, WPS |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Grænseflade | RJ-45 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
Strømstyring
| Effektkrav | 5VDC, 2.5A |
Design
| LED-indikatorer | LAN, Strøm, Status, WLAN |
| Intern | Ingen |
Antenne
| Antennefunktioner | Aftagelig antenne |
| Antenner, antal | 2 |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 2 dBi |
| Antennestik type | RP-SMA |
Tekniske detaljer
| Forsendelseskassens højde (indvendig) | 24 cm |
| Antal papkasser pr. palle (luft) | 30 stk |
| Forsendelseskassens længde (indvendig) | 57,1 cm |
| Palle bruttovægt (hav) | 343,6 kg |
| Produkter pr. forsendelseskasse (indvendig) | 10 stk |
| Forsendelseskassens bruttovægt (indvendig) | 6,7 kg |
| Palle bruttovægt (luft) | 223 kg |
| Pallens bruttolængde | 120 cm |
| Forsendelseskasses kassens bredde (indvendig) | 36 cm |
| Pallens bruttobredde | 110 cm |
| Antal pr. palle (luft) | 300 stk |
| Pallehøjde (hav) | 2,06 m |
| Antal pr. palle (hav) | 480 stk |
| Pallehøjde (luft) | 133,5 cm |
| Forsendelsesemballage nettovægt | 6 kg |
| Antal papkasser pr. palle (hav) | 48 stk |
Godkendelser
| Certificering | FCC B |
Vægt & størrelser
| Dimensioner (BxDxH) | 144 x 109 x 30 mm |
| Vægt | 229 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 208 mm |
| Pakkedybde | 274 mm |
| Pakkehøjde | 68 mm |
| Pakkevægt | 600 g |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ja |
Andre funktioner
| Netværksfunktioner | Fast Ethernet |
| Trådløs teknologi | 802.11b/g/n |
| Frekvensområde | 2400 - 2483,5 MHz |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 55 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |