D-Link DIR-809
trådløs router - Wi-Fi 5 - desktop
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ja |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | 802.11ad |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11ad, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100Base-T(X) |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ad, IEEE 802.11az, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
Mobilt netværk
| 3G | Ingen |
| 4G | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| USB-port | Ingen |
| DC-in-stik | Ja |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA, WPA2, WPS |
| Firewall | Ja |
| Filtrering | Ja |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| Understøttelse af DMZ | Ja |
| Netværk adresse-oversættelse (NAT) | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
Godkendelser
| Certificering | ANATEL, NCC, CCC, BSMI |
Antenne
| Antennedesign | Ekstern |
| Antenner, antal | 3 |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Driftsbetingelser
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 65 °C |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Dybde | 133 mm |
| Vægt | 228,6 g |
| Højde | 83 mm |
| Bredde | 190 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 235 mm |
| Pakkedybde | 336 mm |
| Pakkehøjde | 55 mm |
| Pakkevægt | 670 g |
Logistik data
| Forsendelsesemballage nettovægt | 6,9 kg |
| Pallens bruttobredde | 110 cm |
| Pallens bruttolængde | 120 cm |
| Forsendelseskasses kassens bredde (indvendig) | 29,8 cm |
| Forsendelseskassens længde (indvendig) | 49,5 cm |
| Forsendelseskassens højde (indvendig) | 36,8 cm |
| Produkter pr. forsendelseskasse (indvendig) | 10 stk |
| Forsendelseskassens bruttovægt (indvendig) | 7,7 kg |
| Palle bruttovægt (luft) | 189,6 kg |
| Antal papkasser pr. palle (luft) | 24 stk |
| Antal pr. palle (luft) | 240 stk |
| Pallehøjde (luft) | 123,9 cm |
| Palle bruttovægt (hav) | 316 kg |
| Antal papkasser pr. palle (hav) | 40 stk |
| Antal pr. palle (hav) | 400 stk |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Pallehøjde (hav) | 197,5 cm |
Andre funktioner
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Frekvensbånd | 2.4 & 5 |
| Frekvensområde | 2,400 - 2,483 GHz |
| ADSL-forbindelse | Ingen |
| Stativ-montering | Ingen |