MSI Stealth 18 HX AI A2XWHG-003NEU Bærbar PC
Intel Core Ultra 9 (Serie 2) 275HX / 2.7 GHz - 32 GB DDR5 - 2 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) - 18"
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
22.203,-
DKK
(17.762,40 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
MSI Stealth 18 HX AI A2XWHG-003NEU Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
MSI Stealth 18 HX AI A2XWHG-003NEU Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
21.903,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
21.803,-
DKK
(17.442,40 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook |
| Operativsystem | Windows 11 Pro for High-End Devices |
| CPU | Intel Core Ultra 9 (Serie 2) 275HX / 2.7 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.4 GHz |
| Antal kerner | 24-core |
| Cache | 36 MB |
| Chipset | Intel HM870 |
| Funktioner | Intel Smart Cache |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| RAM | 32 GB (2 x 16 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 96 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM; 4-cellet |
| Hastighed | 3200 MHz |
| Vurderet hastighed | 3200 MHz |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 0 |
| Hovedlager | 2 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) |
| Type | 18"; Tastatur, touchpad |
| Opløsning | 2560 x 1600 (QHD+) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 240 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Farvespektrum | 100% DCI-P3 |
| Egenskaber | MSI True Color-teknologi, IPS-niveau; SteelSeries Engine-teknologi, per tast-RGB, Copilot-nøgle; Dampkammerkølesystem |
| Multi-GPU konfiguration | 1 enkelt GPU kort / integreret GPU |
| Grafik-processor | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti / Intel Graphics |
| Videohukommelse | 12 GB GDDR7 SDRAM |
| Videosystemegenskaber | Dynamic Boost, MUX Switch |
| Gaming | Ja |
| Kamera | Ja - 1080p |
| Frame Rate | 30 frames pr. sekund |
| Kameraegenskaber | Privatlivslukker, IR-kamera, 3D Noise Reduction+ |
| Lyd | Fire woofere, dobbelte højttalere, array-mikrofon |
| Audiofunktioner | Output: Nahimic 3 lydteknologi, Sound by Dynaudio, Hi-Res Audio; Input: AI-støjannullering |
| Tastaturbagbelysning | Ja (RGB) |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Netværksinterface | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Kapacitet | 99 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 280 Watt, 20 V, 14 A |
| Interfacedetaljer | Kombostik til hovedtelefon/mikrofon ¦ 2 x Thunderbolt 4 (supports DisplayPort) (Power Delivery 3.1) ¦ 2 x USB 3.2 Gen 2 ¦ LAN ¦ HDMI (8K support) |
| Hukommelseskortlæser | Ja (SD-kort) |
| Med software | MSI APP Player, MSI Center |
| Farve | Midnat sort |
| Materiale af etui | Magnesium-aluminiumlegering |
| Sikkerhed | Firmware Trusted Platform Module (TPM 2.0) with Microsoft Pluton Secured-core PC Security Chip, fingeraftrykslæser |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter |
| Overensstemmelsesstandarder | SGS Eye Care Display Certification |
| Dimensioner (B x D x H) | 39.999 cm x 28.967 cm x 2.399 cm |
| Vægt | 2.89 kg |