Lenovo ThinkPad L13 Gen 6 21R5 Bærbar PC
Intel Core Ultra 5 (Serie 2) 225U / 1.5 GHz - 16 GB LPDDR5X - 512 GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 - TCG Opal Encryption - Samsung - 13.3" IPS
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
12.506,-
DKK
(10.004,80 ekskl. moms)
bærbar inkl. 13,3" sleeved taske
=
Før
11.356,-
DKK
SPAR
50,-
DKK
11.306,-
DKK
(9.044,80 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
Lenovo ThinkPad L13 Gen 6 21R5 Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
Lenovo ThinkPad L13 Gen 6 21R5 Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
12.206,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
12.106,-
DKK
(9.684,80 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook - 180° hængselsdesign |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - dansk/ engelsk / finsk / norsk / svensk |
| CPU | Intel Core Ultra 5 (Serie 2) 225U / 1.5 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.8 GHz |
| Antal kerner | 12-core |
| Ydeevnekerner | 2 |
| Effektive Kerner | 10 |
| Cache | 12 MB |
| Funktioner | Integreret hukommelsescontroller |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU-ydeevne Op Til (TOPS) | 12 TOPS |
| AI datatype understøttelse på NPU | INT8 |
| Sparsitet Understøttelse | Ja |
| AI softwarerammer understøttet af NPU | DirectML, OpenVINO, WindowsML, ONNX RT |
| Understøttelse af Windows Studio Effekter | Ja |
| RAM | 16 GB (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Teknologi | LPDDR5X SDRAM; Litium-polymer |
| Hastighed | 7467 MT/s |
| Vurderet hastighed | 8533 MT/s |
| Hovedlager | 512 GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 - TCG Opal Encryption - Samsung |
| Type | 13.3" - IPS; Tastatur, TrackPoint, UltraNav |
| Opløsning | 1920 x 1200 (WUXGA); 5 Megapixel |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 60 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 400 cd/m² |
| Vandret synsvinkel | +85 / -85 |
| Lodret synsvinkel | +85 / -85 |
| Farvespektrum | 45% NTSC |
| Egenskaber | Blændfri, Low Blue Light-teknologi, 3M DBEF5 (Dual Brightness Enhancement Film); Spildresistent, multi-touch touchpad, Copilot-nøgle; Dobbelt strøm (2x2); Adgangskode for administrator, systemsadgangskode, opstartsadgangskode, RapidCharge, MIL-STD-810H testet, selvhelbredende BIOS, NVMe-adgangskode, certifikatbaseret BIOS-autentificering, FIDO (Fast Identity Online) autentificering |
| Grafik-processor | Intel Graphics |
| Kamera | Ja |
| Kameraegenskaber | Privatlivslukker, Windows Hello, fikseret fokus, Temporal Noise Reduction, Discrete IR |
| Lyd | Stereohøjttalere, dobbelt array-mikrofon |
| Codec | Senary SN6147 |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio, Dolby Atmos; RoHS, Energy-Related Products (ErP) Lot 6, Energy-Related Products (ErP) Lot 26, TUV Rheinland Low Blue Light (Software Solution) |
| Audiofunktioner | Input: Elevoc Voice |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Tastatur layout | Nordisk |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Trådløs controller | Intel Wi-Fi 6E AX 211 |
| Generation | 4G-opgraderbar |
| Kapacitet | 54.7 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 65 Watt |
| Holdere | 1 x Nano-SIM kort (1 fri) |
| Interfacedetaljer | USB 3.2 Gen 1 (Always On) ¦ USB 3.2 Gen 1 ¦ 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery 3.1) ¦ HDMI (4K support) ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon (mini-telefon 3,5 mm) |
| Farve | Sort |
| Materiale af etui | Aluminium (top), polykarbonat (bund), glasfiber (bund) |
| Sikkerhed | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeraftrykslæser, smartkortlæser |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington nano sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | USB-C strømadapter |
| Lokalisering | Sprog: Engelsk, Nordisk / region: Danmark, Finland, Norge, Sverige |
| Dimensioner (B x D x H) | 29.9 cm x 21.5 cm x 1.895 cm |
| Vægt | 1.21 kg |
| TCO-certificeret | - TCO certificeret, generation 10, til bærbare computere |
| Karbonfodaftryk | 167 kg karbonudledning |
| Samlet CF/enhed standard afvigelse (kg CO2e) | 27 |
| PAIA Version | 1.4.7 |
| Min. driftstemperatur | 5 °C |
| Maks. driftstemperatur | 35 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 8 - 95% |