Lenovo ThinkPad E14 Gen 6 21M7 Bærbar PC
Intel Core Ultra 7 (Serie 1) 155H / 1.4 GHz - 16 GB DDR5 - 512 GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe) - 14" IPS
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
10.063,-
DKK
(8.050,40 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
Lenovo ThinkPad E14 Gen 6 21M7 Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
Lenovo ThinkPad E14 Gen 6 21M7 Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
9.763,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
9.663,-
DKK
(7.730,40 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook - AI Ready - 180° hængselsdesign |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - dansk/ engelsk / finsk / norsk / svensk |
| CPU | Intel Core Ultra 7 (Serie 1) 155H / 1.4 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.8 GHz |
| Antal kerner | 16-core |
| Cache | 24 MB |
| Funktioner | Integreret hukommelsescontroller |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| RAM | 16 GB (1 x 16 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 64 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM; Litium-polymer |
| Hastighed | 5600 MHz |
| Vurderet hastighed | 2800 MHz |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 1 |
| Hovedlager | 512 GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe) |
| Type | 14" - IPS; Tastatur, TrackPoint, UltraNav |
| Opløsning | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 60 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 300 cd/m² |
| Vandret synsvinkel | +85 / -85 |
| Lodret synsvinkel | +85 / -85 |
| Farvespektrum | 45% NTSC |
| Egenskaber | Blændfri, Low Blue Light-teknologi; Spildresistent, multi-touch touchpad, Fn-taster med Unified Communications-kontroller; Wake-on-LAN (WOL), dobbelt strøm (2x2); Adgangskode for administrator, opstartsadgangskode, RapidCharge, selvhelbredende BIOS, NVMe-adgangskode |
| Grafik-processor | Intel Arc Graphics |
| Maks. understøttede skærme | 3 eksterne skærm(e) |
| Videosystemegenskaber | Fungerer som Intel-grafik (til enkeltkanalhukommelse) |
| Kamera | Ja - 1080p |
| Kameraegenskaber | Privatlivslukker, Windows Hello, fikseret fokus, hybrid FHD/IR-kamera |
| Lyd | Stereohøjttalere, dobbelt array-mikrofon |
| Codec | Senary SN6141 |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio, Dolby Atmos; RoHS, FIPS 140-2, Energy-Related Products (ErP) Lot 6, TCG Certified, Energy-Related Products (ErP) Lot 26, TUV Rheinland Low Blue Light (Software Solution) |
| Audiofunktioner | Output: Harman audioteknologi; Input: smart støjannullering |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Tastatur layout | Nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Trådløs controller | M.2 Card |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Ethernet Controller | Intel I219-V |
| Kapacitet | 57 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 65 Watt |
| Holdere | 1 x M.2 (PCI Express 4.0 x4) (1 fri) |
| Interfacedetaljer | USB 3.2 Gen 1 ¦ USB 3.2 Gen 2 (Always On) ¦ USB-C 3.2 Gen 2x2 (supports DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery 3.0) ¦ USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery 3.0) ¦ HDMI (4K support) ¦ LAN ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon |
| Farve | Sort |
| Materiale af etui | Aluminium (top), aluminium (bund) |
| Sikkerhed | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeraftrykslæser |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington nano sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | USB-C strømadapter |
| Lokalisering | Sprog: Engelsk, Nordisk / region: Danmark, Finland, Norge, Sverige |
| Fabrikant Sælger Program | Lenovo TopSeller |
| Dimensioner (B x D x H) | 31.3 cm x 21.93 cm x 1.799 cm |
| Vægt | 1.44 kg |
| TCO-certificeret | - TCO Certified Notebooks 9 |
| EPEAT kompatibel | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| Karbonfodaftryk | 209 kg karbonudledning |
| Samlet CF/enhed standard afvigelse (kg CO2e) | 33 |
| PAIA Version | 1.4.0 |
| Indpakning genbrugt indhold | Plastikfri |
| Service & Support | Begrænset garanti - 1 år - levering og afhentning |
| Min. driftstemperatur | 5 °C |
| Maks. driftstemperatur | 35 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 8 - 95% |