ASUS ProArt P16 OLED H7606WM-RJ044X Bærbar PC
AMD Ryzen AI 9 HX 370 / 2 GHz - 32 GB LPDDR5X - 1 TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) - 16" OLED
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
29.235,-
DKK
(23.388,00 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
ASUS ProArt P16 OLED H7606WM-RJ044X Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
ASUS ProArt P16 OLED H7606WM-RJ044X Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
28.935,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
28.835,-
DKK
(23.068,00 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook |
| Operativsystem | Windows 11 Pro |
| CPU | AMD Ryzen AI 9 HX 370 / 2 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.1 GHz |
| Antal kerner | 12-core |
| Cache | L3 - 24 MB |
| Neural Processor Unit (NPU) | AMD Ryzen AI |
| RAM | 32 GB (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Teknologi | LPDDR5X SDRAM; 4-cellet Litiumion |
| Hovedlager | 1 TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) |
| Type | 16" OLED; Tastatur, digitizer, touchpad, pen |
| Berøringsskærm | Ja |
| Opløsning | 2880 x 1800 (3K) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 60 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 500 cd/m² |
| Farve support | 1,07 milliarder farver |
| Farvespektrum | 100% DCI-P3 |
| Egenskaber | Blank, Corning Gorillaglas, Pantone Validated, HDR 500 True Black, 88 % skærm til krop-forhold, Dolby Vision, 0.2 ms responsrate, VESA DisplayHDR; 4096 trykniveauer, 1.7 m rejselængde, ASUS DialPad, Copilot-nøgle; Dobbelt strøm (2x2); Smudsresistent, integrerede støvfiltre, MIL-STD-810H testet, 0dB Ambient Cooling, Tri-Fan Technology, flydende metal |
| Multi-GPU konfiguration | 1 enkelt GPU kort / integreret GPU |
| Grafik-processor | NVIDIA GeForce RTX 5060 / AMD Radeon 890M |
| Videohukommelse | 8 GB GDDR6 SDRAM |
| Videosystemegenskaber | NVIDIA Studio |
| Kamera | Ja - Full HD |
| Kameraegenskaber | IR-kamera, Windows Hello |
| Lyd | Harman/kardon seks højttalere, 3-mikrofon-array |
| Overensstemmelsesstandarder | Dolby Atmos; RoHS, REACH, SGS Eye Care Display Certification, TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution), Energy Star 8.0 |
| Audiofunktioner | Output: Smart Amplification-teknologi; Input: AI-støjannullering |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Kapacitet | 90 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 200 Watt, 20 V, 10 A |
| Holdere | 1 x M.2 (PCI Express 4.0 x4) ¦ 1 x M.2 (PCI Express 4.0 x2) |
| Interfacedetaljer | HDMI ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon ¦ USB-C 4.0 Gen 3/DisplayPort (Power Delivery) ¦ 2 x USB 3.2 Gen 2 ¦ USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort Alt Mode) (Power Delivery) |
| Hukommelseskortlæser | Ja (SD Express Card) |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Copilot+ PC | Yes |
| Farve | Nano sort |
| Materiale af etui | Aluminium |
| Sikkerhed | Firmware Trusted Platform Module (TPM) Security Chip with Microsoft Pluton |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter |
| Dimensioner (B x D x H) | 35.49 cm x 24.69 cm x 1.73 cm |
| Vægt | 1.85 kg |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |