Cisco Aironet 1852I
trådløs forbindelse - Wi-Fi 5
Funktioner
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Frekvensbånd | 2.4 - 5 GHz |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11d, IEEE 802.11g, IEEE 802.11h, IEEE 802.11i, IEEE 802.11n, IEEE 802.1x, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Antal kanaler | 25 kanaler |
| Wi-Fi-multimedie (WMM)/(WME) | Ja |
| Modtager, følsomhed | 802.11b (CCK) -101 dBm @ 1 Mbps -98 dBm @ 2 Mbps -92 dBm @ 5.5 Mbps -89 dBm @ 11 Mbps 802.11g (non HT20) -96 dBm @ 6 Mbps -95 dBm @ 9 Mbps -94 dBm @ 12 Mbps -92 dBm @ 18 Mbps -88 dBm @ 24 Mbps -85 dBm @ 36 Mbps ◦ -81 dBm @ 48 Mbps ◦ -79 dBm @ 54 Mbps 802.11a (non HT20) -96 dBm @ 6 Mbps -95 dBm @ 9 Mbps -94 dBm @ 12 Mbps -92 dBm @ 18 Mbps -88 dBm @ 24 Mbps -85 dBm @ 36 Mbps -80 dBm @ 48 Mbps -79 dBm @ 54 Mbps 2.4 GHz 802.11n (HT20) -96 dBm @ MCS0 -93 dBm @ MCS1 -90 dBm @ MCS2 -87 dBm @ MCS3 -84 dBm @ MCS4 -79 dBm @ MCS5 -78 dBm @ MCS6 -76 dBm @ MCS7 -93 dBm @ MCS8 -90 dBm @ MCS9 -87 dBm @ MCS10 -84 dBm @ MCS11 -81 dBm @ MCS12 -76 dBm @ MCS13 -75 dBm @ MCS14 -73 dBm @ MCS15 -91 dBm @ MCS16 -88 dBm @ MCS17 -85 dBm @ MCS18 -82 dBm @ MCS19 -79 dBm @ MCS20 -74 dBm @ MCS21 -73 dBm @ MCS22 -71 dBm @ MCS23 5 GHz 802.11n (HT20) -96 dBm @ MCS0 -92 dBm @ MCS1 -90 dBm @ MCS2 -86 dBm @ MCS3 -83 dBm @ MCS4 -79 dBm @ MCS5 -77 dBm @ MCS6 -76 dBm @ MCS7 -93 dBm @ MCS8 -89 dBm @ MCS9 -87 dBm @ MCS10 -83 dBm @ MCS11 -80 dBm @ MCS12 -76 dBm @ MCS13 -74 dBm @ MCS14 -73 dBm @ MCS15 -91 dBm @ MCS16 -87 dBm @ MCS17 -85 dBm @ MCS18 -81 dBm @ MCS19 -78 dBm @ MCS20 -74 dBm @ MCS21 -72 dBm @ MCS22 -71 dBm @ MCS23 -89 dBm @ MCS24 -85 dBm @ MCS25 -83 dBm @ MCS26 -79 dBm @ MCS27 -76 dBm @ MCS28 -72 dBm @ MCS29 -70 dBm @ MCS30 -69 dBm @ MCS31 |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA, WPA2 |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| WAN-forbindelse | Ethernet (RJ-45) |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Udgangsspænding | 57 V |
| Strømforbrug (typisk) | 20,9 W |
| Strømstiktype | Type C |
Design
| Placering | Loft, Bord, Væg |
| Produktfarve | Hvid |
Antenne
| Antenneretningstype | Omniretningsbestemt |
| Antennefunktioner | Integreret antenne |
| Antenner, antal | 4 |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 5 dBi |
Præstation
| Flashhukommelse | 256 MB |
| Intern hukommelse | 1024 MB |
Tekniske detaljer
| Produkter pr. forsendelseskasse (indvendig) | 1 stk |
Vægt & størrelser
| Bredde | 210,8 mm |
| Dybde | 210,8 mm |
| Højde | 50,8 mm |
| Vægt | 1,41 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 225,6 mm |
| Pakkedybde | 244,6 mm |
| Pakkehøjde | 98,6 mm |
| Pakkevægt | 2,04 kg |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -30 - 70 °C |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 4572 m |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Oprindelsesland | Mexico |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 1 stk |