Alowwed----Rode NT1 Signature Series -studiomikrofoni, vaaleanpunainen
Mikrofon
| Mikrofon sensitivitet | -32 dB |
| Mikrofon frekvens | 20 - 20000 Hz |
| Type | Studiemikrofon |
| Mikrofonindgangsimpedans | 100 ohm (Ω) |
| Kapsler, mængde | 1 |
| Følsomhed (1 kHz) | 25 mV/Pa |
| Tilsvarende støjniveau | 4 dB |
| Maksimalt lydtrykniveau (1kHz) | 142 dB |
| Mikrofonretningstype | Kardioid |
| Svingspole type | Kondensator |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Enhedsgrænseflade | mini XLR (3-pin) |
Præstation
| Produktfarve | Lyserød |
| Husmateriale | Aluminium |
| Oprindelsesland | Australien |
Forstærker
| Output impedans | 100 ohm (Ω) |
Strømstyring
| Strømkilde | DC |
Vægt & størrelser
| Bredde | 52 mm |
| Dybde | 52 mm |
| Højde | 189 mm |
| Mikrofon vægt | 313 g |
Emballage indhold
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |
| Pop-filter inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | XLR |
Tekniske detaljer
| Garantiperiode | 10 År |