Radio Blaupunkt PR3BK
Radio
| Radiotype | Bærbar |
| Understøttede radiobånd | AM, FM |
Lyd
| Udgangseffekt (RMS) | 0,3 W |
Højttalere
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 1 |
| Subwoofer driver diameter (britisk) | 3,81 cm (1.5") |
Display
| Indbygget skærm | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
Funktioner
| Produktfarve | Sort |
| MP3-afspilning | Ingen |
Batteri
| Antal understøttede batterier | 2 |
| Batteritype | AA |
| Batterispænding | 1,5 V |
Strømstyring
| Strømkilde | Batteri |
Vægt & størrelser
| Bredde | 63 mm |
| Dybde | 100 mm |
| Højde | 23 mm |
Andre funktioner
| Kampatibilitet med Apple-docking | Ikke understøttet |
| Bælteclip | Ja |