JBL XTREME 4 Lautsprecher camouflage
Højttalere
| Antal højttalere | 1 |
| Diskanthøjttaler | Ja |
| Antal drivere til diskant | 2 |
| Diskant diameter | 1,91 cm (0.75"); 2 cm |
| Bashøjttaler | Ja |
| Antal bashøjttalerdrev | 1 |
| Woofer diameter (britisk mål) | 6,98 cm (2.75") |
| Woofer diameter | 7 cm |
Lyd
| Udgangseffekt (RMS) | 30 W |
| Woofer RMS-effekt | 30 W |
| Tweeter RMS-effekt | 20 W |
| Frekvensområde | 44 - 20000 Hz |
| Signal/støjforhold | 80 dB |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVRCP |
| 3,5 mm stik | Ingen |
| USB-tilslutning | Ja |
| USB-stik type | USB Type-C |
| AUX-indgang | Ingen |
Design
| Produkttype | Bærbar stereohøjttaler |
| Produktfarve | Camouflage |
| Volumenkontrol | Knapper |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Beskyttelsesfunktioner | Støvresistent, Vandtæt |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP67 |
Præstation
| Anbefalet brug | Universel |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Indbygget mikrofon | Ingen |
| FM radio | Ingen |
| Multipoint tilslutning | Ja |
Strømstyring
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 9444 mAh; 68 Wh |
| Batterispænding | 7,2 V |
| Batterilevetid (maks.) | 24 t |
| Opladningstid for batteri | 3,5 t |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 15 W |
| Bluetooth-senderstyrke | 10 dBm |
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 60 W |
| USB udgangsspænding | 5 V |
| USB strømforsyning | Ja |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 297 mm |
| Dybde | 149 mm |
| Højde | 141 mm |
| Vægt | 2,1 kg |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Strømadapter inkluderet | Ja |
| Garantibevis | Ja |
| Sikkerhedsark | Ja |
Andre funktioner
| Power bank funktion | Ja |
| Skulderrem | Ja |
| Genopladeligt batteri | Ja |
| Frekvensområde | 2407 MHz - 2475 MHz |