Sennheiser AMBEO Soundbar | Mini, schwarz
Lyd
| Lyd-output kanaler | 4.0 kanaler |
| Udgangseffekt (RMS) | 250 W |
| Forbedret lydreturkanal (eARC) | Ja |
Soundbar højttaler
| Soundbar-højttaler RMS-effekt | 250 W |
| Antal højttalere | 6 |
| Antal bashøjttalerdrev | 2 |
| Antal drivere i fuld rækkevidde | 4 |
| Woofer diameter (britisk mål) | 10,2 cm (4") |
| Driver-diameter i fuld rækkevidde (efter britisk standard) | 4,06 cm (1.6") |
Subwoofer
| Subwoofer inkluderet | Ingen |
Funktioner
| Produktfarve | Sort |
| Understøtter Apple AirPlay 2 | Ja |
| Understøttede netværks streamingtjenester | Chromecast, Spotify, Tidal |
| Spotify Connect | Ja |
| Indbygget Chromecast | Ja |
| Kan monteres på væggen | Ingen |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Bluetooth kodec | BT SOC: AAC, SBCBT Sub: LC3 |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal HDMI-udgange | 1 |
| HDMI-version | 2.0/2.1 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Digital akustisk og optisk indgang | 1 |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Vægt & størrelser
| Bredde | 225 mm |
| Dybde | 808 mm |
| Højde | 150 mm |
| Soundbar vægt | 780 g |
Præstation
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 1,8 MHz |
| Processorkerner | 4 |
Emballage indhold
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, HDMI |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 208 mm |
| Pakkedybde | 790 mm |
| Pakkehøjde | 135 mm |
| Pakkevægt | 6 kg |
| Pakketype | Kasse |