XGIMI MoGo 4 Tragbarer FHD Beamer silber
Projektør
| Skærmstørrelse kompatibilitet | 1016 - 5080 mm (40 - 200") |
| Projektor lysstyrke | 450 ANSI lumens |
| Projektionsteknologi | DLP |
| Projektor indbygget opløsning | 1080p (1920x1080) |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Farveområde | 90% |
Lyskilde
| Lyskilde type | LED |
Linsesystem
| Fokus | Automatisk |
| Zoom kapacitet | Ja |
| Throw-forhold | 1.2:1 |
Video
| Full HD | Ja |
| Understøttede videotilstande | 1080p |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 1080 (HD 1080) |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Audio Return Channel (ARC) | Ja |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Bluetooth-version | 5.1 |
Lagring
| Intern lagerkapacitet | 32 GB |
| Intern hukommelse | 2 GB |
Funktioner
| Støjniveau | 28 dB |
| Video-apps | Google TV, Netflix |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Udgangseffekt (RMS) | 12 W |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Lyddekodere | Dolby Audio, Dolby Digital, Dolby Digital Plus |
Design
| Markedspositionering | Bærbar |
| Produkttype | Projektor med kort projiceringsafstand |
| Produktfarve | Sølv |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm/batteri |
| Strømforbrug (typisk) | 65 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Batterilevetid (maks.) | 2,5 t |
Batteri
| Batterikapacitet | 71,28 Wh |
Processor
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 1,15 GHz |
| Processorkerner | 4 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 96,5 mm |
| Dybde | 96,5 mm |
| Højde | 207,6 mm |
| Vægt | 1,31 kg |
| Pakkebredde | 145 mm |
| Pakkedybde | 158 mm |
| Pakkehøjde | 296 mm |
| Pakkevægt | 2,19 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |