Edimax
trådløs router - 4G, 5G - desktop
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ja |
| DSL WAN | Ja |
| SIM-kort slot | Ja |
| WAN forbindelsestype | RJ-45 |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 1201 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Antal kanaler | 165 kanaler |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100Base-T(X) |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Automatisk kanalvalg | Ja |
| Antal gæstenetværk (2,4 GHz) | 100 |
| Antal gæstenetværk (5 GHz) | 100 |
Mobilt netværk
| Generering af mobilnetværk | 5G |
| Understøttelse af Dual-Sim | Ja |
| 3G standard | WCDMA |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 5G-standard | Sub6 NSA, Sub6 SA |
| SIM-korttype | MicroSIM |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 3 |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
| MU-MIMO-teknologi | Ja |
| MIMO | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | SSID, WPA2-AES, WPA3-Personal |
| Gæsteadgang | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Indikatorlampe | Ja |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Strøm |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Produkttype | Rack/væg-router |
Emballage indhold
| Antenne inkluderet | Ja |
Antenne
| Antennedesign | Ekstern |
| Antenne type | 3x3 |
| Antenner, antal | 6 |
Funktioner
| Indbygget processer | Ja |
| Processorproducent | Qualcomm |
| Processormodel | Qualcomm Snapdragon X62 |
| Plug and play | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
| Udgangsspænding | 12 V |
| Udgangsstrøm | 1,5 A |
| Strømforbrug (typisk) | 14,5 W |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | 40 - 70 °C |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 230 mm |
| Dybde | 148 mm |
| Højde | 28 mm |
| Vægt | 1,07 kg |