[upcycle it] Dell Latitude 5490 (GRADE C)
i5-8250U 1.60Ghz, 8GB RAM, 256SSD, Win11Pro, 14"HD 1366x768, Intel UHD Graphics 620, Bluetooth, Webcam
Bærbar inkl. Trådløs mus
=
Før
3.197,-
DKK
SPAR
893,-
DKK
2.304,-
DKK
(1.843,20 ekskl. moms)
Design
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Sort |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Renoveret | Ja |
| Renoveret klasse | Grade C |
Display
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14") |
| Skærmopløsning | 1366 x 768 pixel |
| Berøringsskærm | Nej |
| HD-type | HD |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i5 |
| Processorgeneration | 8th gen Intel® Core™ i5 |
| Processormodel | i5-8250U |
| Processorkerner | 4 |
| Processortråde | 8 |
| Processor boost frekvens | 3,4 GHz |
| Processorfrekvens | 1,6 GHz |
| Processor-cache | 6 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 256 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 256 GB |
| Antal installerede SSD'er | Ja |
| SDD-kapacitet | 256 GB |
| Optisk drevtype | Nej |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort | Ja |
| 4 | Intel |
| Diskret grafikadapter | Nej |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel® UHD Graphics |
| On-board grafikkort, model | Intel® UHD Graphics 620 |
Kamera
| Front kamera | Ja |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Nej |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Ja |
Porte & Grænseflader
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Tastatur
| Pegeredskab | Touchpad |
| Numerisk tastatur | Nej |
| Tastatursprog | Nordisk |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
Sikkerhed
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 329 mm |
| Dybde | 227 mm |
| Højde | 17,9 mm |
| Vægt | 1,55 kg |