[upcycle it] Dell Latitude 5490 (GRADE B)
i5-8250U 1,60GHz, 8G ram, 256GB SSD, Win11Pro, 14" FHD 1920x1080, BT, WWAN kompatibel
Bærbar inkl. Trådløs mus
=
Før
3.481,-
DKK
SPAR
897,-
DKK
2.584,-
DKK
(2.067,20 ekskl. moms)
Design
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Sort |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Renoveret | Ja |
| Renoveret klasse | Grade B |
Display
| Skærm diagonal | 14" |
| Skærmopløsning | 1366 x 768 pixel |
| Berøringsskærm | Nej |
| HD-type | HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i5 |
| Processorgeneration | 8th gen Intel® Core™ i5 |
| Processormodel | i5-8250U |
| Processorkerner | 4 |
| Processor boost frekvens | 3.4 GHz |
| Processorfrekvens | 1.6 GHz |
| Processor-cache | 6 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Hukommelse form faktor | SO-DIMM |
| Hukommelsesstik | 2x SO-DIMM |
| Maksimal intern hukommelse | 32 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 256 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 256 GB |
| Antal installerede SSD'er | Ja |
| SDD-kapacitet | 256 GB |
| Optisk drevtype | Nej |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadapter | Nej |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel® UHD Graphics |
| On-board grafikkort, model | Intel® UHD Graphics 620 |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Kamera
| Front kamera | Ja |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Nej |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| Antal HDMI-porte | Ja |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Docking-stik | Ja |
Tastatur
| Pegeredskab | Touchpad |
| Numerisk tastatur | Nej |
| Tastatursprog | Nordisk |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
Sikkerhed
| Slot til kabellås | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 333.4 mm |
| Dybde | 228.9 mm |
| Højde | 20.3 mm |
| Vægt | 1.6 kg |