Lenovo Legion T5 26AMR5
tower - Ryzen 7 5800 3.4 GHz - 32 GB - SSD 1 TB
| Type | Personal computer; SSD - M.2 2280; 1 x SATA; Intet optisk drev; Tastatur ikke inkluderet, ingen mus |
| Bundled Services | 2 års Lenovo Premium Care med Onsite |
| Produktmodel | Tower |
| Indbygget udstyr | Transparent sidedække, 1 x ARGB-blæser bagtil, 2 x top ARGB-blæsere, indre dekorativt dække, internt omgivelsesbelysning, 150 W luftstrømskøler med RGB-lys, 2 x front ARGB-blæsere, Legion OY ikonisk LED |
| Gaming | Ja; Ja |
| Farve | Ravnsort |
| Lokalisering | Region: nordiske |
| CPU | AMD Ryzen 7 5800 |
| Clock-frekvens | 3.4 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.6 GHz |
| Antal kerner | 8-core |
| Antal CPU'er | 1 |
| Maks. antal CPU'er | 1 |
| L2 cache | 4 MB |
| Chipsættype | AMD B550 |
| Installeret størrelse | L3 - 32 MB; 32 GB (installeret) / 128 GB (maks.) |
| Cache pr. processor | 32 MB |
| Teknologi | DDR4 SDRAM - ikke-ECC |
| Effektiv hukommelseshastighed | 3200 MHz |
| Vurderet hukommelseshastighed | 1600 MHz |
| Model | DIMM 288-PIN |
| Holdere | 4 (Total) / 2 (ubrugt); 1 (total) / 0 (fri) x PCIe 4.0 x16 ¦ 1 (total) / 1 (fri) x PCIe 3.0 x4 ¦ 3 (total) / 1 (fri) x M.2 Card |
| Egenskaber | Ikke bufferet, dobbelt kanal hukommelses arkitektur; NVM Express (NVMe); Dobbelt strøm (2x2) |
| Konfigureringsegenskaber | 2 x 16 GB |
| Kapacitet | 1 x 1 TB |
| Grænsefladetype | PCI Express 3.0 |
| Monitortype | Ingen. |
| Grafik-processor | NVIDIA GeForce RTX 3070 |
| Videohukommelse | 8 GB GDDR6 SDRAM |
| Video-interfaces | HDMI, DisplayPort |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio; RoHS, Energy-Related Products (ErP) Lot 3 |
| Trådløs LAN understøttelse | Ja |
| Dataforbindelsesprotokol | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, Bluetooth 5.1, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Båse | 2 (total) / 2 (fri) x intern 3.5" ¦ 1 (total) / 1 (fri) x intern 2.5" |
| Interface | 4 x USB 3.2 Gen 1 (2 top, 2 bagtil) ¦ 1 x hovedtelefoner/mikrofon (1 top) ¦ 1 x mikrofon (1 top) ¦ 2 x USB 2.0 ¦ 1 x USB-C 3.2 Gen 2 (opladning) ¦ 1 x LAN (Gigabit Ethernet) ¦ 3 x audio linje-ud ¦ 1 x HDMI ¦ 3 x DisplayPort 1.4a |
| Udstyr inkluderet | Bærehåndtag |
| Fabrikant Sælger Program | Lenovo TopSeller |
| Enhedstype | Strømforsyning |
| Nødvendig spænding | AC 220 V (50/60 Hz) |
| Strømforsyning | 550 Watt |
| Effektivitet | 88% |
| Med OS | Windows 11 Home dansk/ engelsk / finsk / norsk / svensk |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| ENERGY STAR version | 8.0 |
| Service & Support | Basisgaranti - 2 år - levering og afhentning ¦ Udvidet garanti - 2 år - on-site |
| Bredde | 20.5 cm |
| Dybde | 39.6 cm |
| Højde | 41.1 cm |
| Vægt | 14 kg |
| Fugtighedsgrad ved brug | 20 - 80% |