Brother Laserprinter - 31 sider pr. minut - A4 - 60000 sider/måned - 250 ark
2400 x 600 dpi - 512 MB
Præstation
| Indbygget processer | Ja |
| Støjniveau (klar) | 31 dB |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Processorfrekvens | 1200 MHz |
Printhastighed
| Udskrivningsteknologi | Laser |
| Farve | Ja |
| Duplex udskrivning | Ja |
| Maksimal opløsning | 2400 x 600 dpi |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 31 sider pr. minut |
| Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 31 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 20 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 20 sider pr. minut |
| Tid til første side (sort, normal) | 9,9 sek./side |
| Tid til første side (farve, normal) | 9,9 sek./side |
Funktioner
| Maksimal driftscyklus | 60000 sider pr. måned |
| Anbefalet arbejdscyklus | 0 - 5000 sider pr. måned |
| Sidebeskrivelsessprog | PCL 6, PDF, BR-Script 3 |
| Printer skrifttyper | PCL, PostScript, Bitmap, Stregkode, Scalable |
| PLC-skrifttyper | 73 |
| PostScript-skrifttyper | 66 |
| Antal bitmap skrifttyper | 12 |
| Antal printpatroner | 4 |
Kapacitet for input & output
| Samlet antal inputbakker | 1 |
| Samlet inputkapacitet | 250 ark |
| Samlet outputkapacitet | 150 ark |
| Multifunktionsbakke | Ja |
| Universal-magasin kapacitet | 50 ark |
Papirhåndtering
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A4 |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Maksimal printstørrelse | 216 x 355 mm |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse | Direktør, Legal, Folie, Brev |
| Kuverter størrelser | C5, Com-10, DL, Monarch |
| Medietyper til papirbakke | Almindeligt papir, Genbrugspapir, Brevpapir, Etiketter, Kuverter, Blankt papir, Tyndt papir, Tykt papir, Blonde papir, Tykkere papir |
| Medievægt på papirbakke | 60 - 163 g/m² |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Near Field Communication (NFC) | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | SSL/TLS, 802.1x RADIUS, EAP-FAST, PEAP, EAP-TLS, EAP-TTLS, SMTP-AUTH, SNMP, IPSec, 128-bit WEP, 64-bit WEP, WPA-PSK, TKIP, AES, WPA2-PSK, WPA3-SAE |
| Mobile udskrivningsteknologier | Mopria Print Service, Apple AirPrint, Brother Mobile Connect |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Grå |
| Indbygget skærm | Ja |
| Farveskærm | Ja |
| Skærm diagonal | 6,86 cm (2,7 tommer) |
| Kontroltype | Berøring |
Strømstyring
| Strømforbrug (udskrivning) | 540 W |
| Strømforbrug (klar) | 60 W |
| Strømforbrug (standby) | 7,6 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 330 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,04 W |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC) | 0,4 kWh/uge |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Vægt & størrelser
| Bredde | 404 mm |
| Dybde | 338 mm |
| Højde | 473 mm |
| Vægt | 21 kg |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 32,5 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 35 - 85% |