Fractal Design Refine
Gaming stol
Funktioner
| Produkttype | PC gamingstol |
| Maksimal bruger vægt | 125 kg |
| Minimum bruger vægt | 60 kg |
| Minimum brugerhøjde | 165 cm |
| Maksimum brugerhøjde | 200 cm |
| Grundfarve | Sort |
| Ramme, farve | Sort |
| Sæde, type | Polstret sæde |
| Justerbar ryglæn | Ja |
| Sæde, farve | Sort |
| Sæde, materiale | Alcantara, Skum |
| Farve på ryglæn | Sort |
| Ryglæn materiale | Alcantara, Skum |
| Ryglæn, type | Ryglæn i net |
| Rygstøtte vinkelområde | 125 - 130° |
| Afdækningsmateriale | Nylon |
| Armlæn | Ja |
| Armlæn type | Foret armlæn |
| Armlæn justeringstype | 4D armlæn |
| Justerbart armlæn | Ja |
| Gaslift klasse | 4 |
| Gas løftehøjde (maks.) | 12 cm |
| Styrehjul | Ja |
| Antal hjul | 5 hjul |
| Kontroltype | Knapper |
| Forudsamlet | Ja |
| Hældningsindstilling | Ja |
Ergonomisk
| Nakkestøtte | Ja |
| Justerbar nakkestøtte | Ja |
| Rokke funktion | Ja |
| Racerløbshjul/flystand inkluderet | Ingen |
| Justerbar sædehøjde | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 550 mm |
| Dybde | 465 mm |
| Højde (maks.) | 146,5 cm |
| Højde (min.) | 134 cm |
| Sæde bredde | 43,5 cm |
| Sædehøjde (min.) | 47,5 cm |
| Sædehøjde (maks.) | 59,5 cm |
| Sædedybde | 46 cm |
| Ryglæn højde | 87,5 cm |
| Ryglæn bredde | 53 cm |
| Armlæn højde (min) | 16 cm |
| Armlæn højde (maks.) | 27 cm |
| Vægt | 25,7 kg |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkehøjde | 390 mm |
| Pakkedybde | 1070 mm |
| Pakkebredde | 680 mm |
| Pakkevægt | 35,7 kg |
Emballage indhold
| Monteringsvejledning | Ja |
| Skruer inkluderet | Ja |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 5 År |