Lenovo Legion T5 30IAS10 Intel Core Ultra 7 265KF 32 GB DDR5-SDRAM 1 TB SSD NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Windows 11 Home Tower PC Sort
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel Core Ultra 7 |
| Processorgeneration | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Processormodel | 265KF |
| Processorkerner | 20 |
| Processortråde | 20 |
| Processor boost frekvens | 5,5 GHz |
| Performance-kerner | 8 |
| Effektive kerner | 12 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 5,4 GHz |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 4,6 GHz |
| Basisfrekvens af performancekerne | 3,9 GHz |
| Basisfrekvens af effektiv kerne | 3,3 GHz |
| Processor-cache | 30 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Maksimal turbokraft | 250 W |
| Processor base power | 125 W |
Neural processor-enhed (NPU)
| Neural processor-enhed (NPU) | Intel AI Boost |
| Understøttelse af sparsomhed | Ja |
| Understøttelse af Windows Studio-effekter | Ja |
| AI-softwareframeworks understøttet af NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Samlet processorydelse op til | 25 TOPs |
| NPU-ydeevne op til | 13 TOPs |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 16 GB |
| Hukommelsesstik | 4x DIMM |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
| Ikke-fejlkorrigerende kode | Ja |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 1 TB |
| Lagermedie | SSD |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Antal installerede lagerdiske | 1 |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 1 TB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 1 TB |
| NVMe | Ja |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| M.2 SSD størrelse | 2280 (22 x 80 mm) |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Grafik
| Producent af diskret GPU-udstyr | NVIDIA |
| Diskret grafikadapter | Ja |
| On-board grafikkort | Ingen |
| Diskret grafikadaptermodel | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
| Diskret grafikadapterhukommelse | 16 GB |
| Diskret grafikhukommelsestype | GDDR7 |
| Antal diskrete grafikadaptere | 1 |
| On-board grafikkort, model | Ikke tilgængelig |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 2500 Mbit/s |
| LAN Kontroller | Dragon RTL8125BG |
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Antenne type | 2x2 |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.4 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Linie ud | Ja |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Udvidelsessokler
| PCU Ekspres x4 (Gen 3.x) slots | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 5.x) slots | 1 |
Design
| Kabinettype | Tower |
| Farvenavn | Eclipse black |
| Volumen | 30 L |
| Understøttet placering | Lodret |
| Vandkølesystem | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Visningsvindue | Ja |
Præstation
| Markedspositionering | Spil |
| Bundkort chipsæt | Intel B860 |
| Lydchip | Realtek ALC623 |
| Lydsystem | High definition lyd |
| Lyd-output kanaler | 5.1 kanaler |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Adgangskodebeskyttelse type | BIOS, HDD |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Produkttype | PC |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem sprog | Tysk |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Home |
Strømstyring
| Strømforsyning | 850 W |
| Strømforsyning indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforsyningens indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 3048 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 12192 m |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 211 mm |
| Dybde | 490,4 mm |
| Højde | 414 mm |
| Vægt | 15 kg |
| Pakkebredde | 321 mm |
| Pakkedybde | 596 mm |
| Pakkehøjde | 549 mm |
| Pakkevægt | 17 kg |
Emballage indhold
| Mus inkluderet | Ingen |
| Tastatur inkluderet | Ingen |
Display
| Skærm inkluderet | Ingen |