Acer Aspire C 27 C27-1E13U7UNH
alt-i-én Core i7 1355U 1.7 GHz - 16 GB - SSD 1.024 TB - LED 27"
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Paneltype | LCD |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i7 |
| Processorgeneration | 13th gen Intel® Core™ i7 |
| Processormodel | i7-1355U |
| Processorkerner | 10 |
| Processortråde | 12 |
| Processor boost frekvens | 5 GHz |
| Processorfrekvens | 1,7 GHz |
| Performance-kerner | 2 |
| Effektive kerner | 8 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 5 GHz |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 3,7 GHz |
| Processor-cache | 12 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Maksimal turbokraft | 55 W |
| Processor base power | 55 W |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Hukommelsesstik | 2 |
| Hukommelses slots type | SO-DIMM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 8 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 1 TB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 1 TB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 1 TB |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
Grafik
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort | Ja |
| On-board grafikkort, model | Intel Iris Xe Graphics |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal højttalere | 2 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Kamera
| Indbygget kamera | Ja |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 4 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
Design
| Produktfarve | Hvid |
| Højdejustering | Ja |
Præstation
| Produkttype | All-in-One PC |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Home |
Processor særlige funktioner
| Intel® Hyper Threading Teknologi (Intel® HT Technology) | Ja |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 90 W |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 613 mm |
| Dybde (med stativ) | 245 mm |
| Højde (med stativ) | 586 mm |
| Vægt (med stativ) | 8,2 kg |
| Pakkebredde | 688 mm |
| Pakkedybde | 191 mm |
| Pakkehøjde | 465 mm |
| Pakkevægt | 10,6 kg |
Emballage indhold
| Tilslutning til mus | Trådløs |
| Mus inkluderet | Ja |
| Tilslutning til tastatur | Trådløs |
| Tastatur inkluderet | Ja |
Andre funktioner
| Skærm diagonal (metrisk) | 68,6 cm |
| Line-in | Ja |
| Linie ud | Ja |
| Garantiperiode | 2 År |