Epson TM m30II (122)
kvitteringsprinter - S/H - termisk linje
Printhastighed
| Maksimal opløsning | 203 x 203 dpi |
| Udskrivningshastighed | 250 mm/sek. |
| Udskriftshastighed (kvittering) | 250 mm/sek. |
| Udskrivning af tegn | Tekst, Grafik, Stregkode |
| Tegnsæt | ANK |
| Udskrivningsteknologi | Direkte termisk |
| Type | POS printer |
Papirhåndtering
| Maksimal rullediameter | 8,3 cm |
| Understøttet papirbredde | 58 mm - 80 mm (Breite) |
| Maksimal udskrivningsbredde | 8 cm |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| USB-stik | USB Type-A / USB Type-B |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Near Field Communication (NFC) | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ingen |
Funktioner
| Lydtryksniveau (udskrivning) | 55 dB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 360000 t |
| Halvskærer | Ja |
| Auto-skærer holdbarhed | 1,5 million snit |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Oprindelsesland | Filippinerne |
| Monteringsposition | Horisontal/vertikal |
| Printhovedets holdbarhed | 150 km |
| Indbyggede sensorer | Paper End Sensor, Papier-Sensor |
Design
| Produktfarve | Hvid |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Strømstiktype | Type C |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 45 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Systemkrav
| Forudinstalleret software | TMNet WebConfig, ePOS-Device, ePOS-Display, ePOS-Print |
Vægt & størrelser
| Bredde | 127 mm |
| Dybde | 127 mm |
| Højde | 127 mm |
| Vægt | 1,3 kg |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 195 mm |
| Pakkedybde | 235 mm |
| Pakkehøjde | 235 mm |
| Pakkevægt | 2,15 kg |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ja |
Printteknologi
| Kolonne, kapacitet | 48/57 |
Logistik data
| Pallevægt (UK) | 0 g |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84433210 |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 4 stk |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 400 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 490 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 255 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 0 g |
| Produkter pr. palle | 128 stk |
| Pallens bruttovægt | 0 g |
| Produkter pr. palle (UK) | 192 stk |
Tekniske detaljer
| Skrifttyper | ANK |
| Levetid | 17000000 lines |
Andre funktioner
| Bufferstørrelse | 12 KB |
| Printhovedets levetid | 150.000.000 Impulse |
| Gennemsnitlige cyklusser mellem fejl (MCBF) | 65000000 |