HP DesignJet Studio
Steel Edition - stor-format printer - farve - blækprinter
Printhastighed
| Farve på udskriftsopløsning | 2400 x 1200 dpi; 2400 x 1200 dpi |
| Udskrivningsteknologi | Termisk inkjet; Termisk inkjet |
| Farve | Ja |
| Maksimal opløsning | 2400 x 1200 dpi; 2400 x 1200 dpi |
| Antal printpatroner | 4 |
| Sidebeskrivelsessprog | HP-GL/2, JPEG, HP-RTL, CALS G4, URF |
| Udskrivning af farver | Sort, Blå, Magenta, Gul |
| Skrivehoved | 1; 1 |
Kopiering
| Kopiering | Ingen; Ingen |
Scanning
| Scanning | Ingen; Ingen |
Papirhåndtering
| Brugerdefinerede mediestørrelser | Auto sheet feeder: 210 x 279 to 330 x 482 mm; manual feed: 210 x 279 to 610 x 1897 mm |
| Maksimal printstørrelse | 610 x 1897 mm; 610 x 1897 mm |
| Medietyper til papirbakke | Belagt papir, Almindeligt papir, Semi-blankt papir, Blankt papir, Blonde papir, Fotopapir, Matteret papir, Kraftigt papir, Satin-papir |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A1, A2, A3, A4; A1, A2, A3, A4 |
| Medietykkelse | 0.3 mm; 0.3 mm |
| Maksimal rullebredde | 61 cm; 61 cm |
| Maksimal rullediameter | 10 cm; 10 cm |
Porte & Grænseflader
| Wi-Fi | Ja; Ja |
| Ethernet LAN | Ja; Ja |
| USB-port | Ja; Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1; 1 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s; 1000 Mbit/s |
Præstation
| Produktfarve | Hvid; Hvid |
| Indbygget skærm | Ingen; Ingen |
| Intern hukommelse | 1024 MB |
| Oprindelsesland | Kina |
| Certificering | Compliant with Class B requirements, including: USA (FCC rules), Canada (ICES) |
| HP segment | Forretning |
Specifikke funktioner for mærket
| HP-dynamic security | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 35 W; 35 W |
| Strømforbrug (dvale) | 2,1 W; 2,1 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,2 W; 0,2 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,2 W; 0,2 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz; 50/60 Hz |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 55 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95%; 0 - 95% |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja; Ja |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, Forest Stewardship Council (FSC) |
| Bæredygtige teknologier og materialer | Free, convenient HP ink cartridge and printhead recycling with HP Planet Partners; FSC-certified papers and a range of recyclable HP media with a take-back program; ENERGY STAR certified |
Vægt & størrelser
| Bredde | 1013 mm |
| Dybde | 555 mm |
| Højde | 932 mm |
| Vægt | 33,6 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1199 mm |
| Pakkedybde | 590 mm |
| Pakkehøjde | 524 mm |
| Pakkevægt | 43 kg |
| Medfølgende software | HP Click, HP Smart-app, HP Print Preview for Windows, HP Easy Start, HP DesignJet Utility for Windows, HP Support Assistant |
Andre funktioner
| Elektromagnetisk kompatibilitet | Compliant with Class B requirements, including: USA (FCC rules), Canada (ICES) |
| UNSPSC-kode | 23153405 |
Tekniske detaljer
| Kassens indhold | HP DesignJet Studio Steel 24" printer, printerstativ, automatisk dokumentføder, valsedække, printhoved, startblækpatroner, spindel, oversigtsvejledning, installationsplakat, lysnetledning |