Lexmark MS431dw
printer - S/H - laser
Printhastighed
| Duplex udskrivningstilstand | Automatisk |
| Farve | Ingen |
| Udskrivningsteknologi | Laser |
| Duplex udskrivning | Ja |
| Maksimal opløsning | 2400 x 600 dpi |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 42 sider pr. minut |
| Tid til første side (sort, normal) | 5,9 sek./side |
Funktioner
| Maksimal driftscyklus | 80000 sider pr. måned |
| Anbefalet arbejdscyklus | 800 - 8000 sider pr. måned |
| Sidebeskrivelsessprog | PCL 5c, PCL 5e, PCL 6, PDF 1.7, PostScript 3 |
Kapacitet for input & output
| Samlet antal inputbakker | 2 |
| Samlet inputkapacitet | 350 ark |
| Samlet outputkapacitet | 150 ark |
| Papirbakke 1 inputkapacitet | 250 ark |
| Multifunktionsbakke | Ja |
| Universal-magasin kapacitet | 100 ark |
| Maksimalt antal inputbakker | 3 |
| Maksimal indgangskapacitet | 900 ark |
| Maksimal kapacitetsydelse | 150 ark |
Papirhåndtering
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A4 |
| Medietyper til papirbakke | Kortlager, Kuverter, Etiketter, Almindeligt papir |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse | Direktør, Folie, Legal, Brev, Oficio, Udtalelse, Universel |
| JIS B-seriens størrelser (B0…B9) | B5 |
| Kuverter størrelser | 7 3/4, 9, 10, B5, C5, DL |
Porte & Grænseflader
| Direkte udskrivning | Ingen |
| USB-port | Ja |
| USB-stik | USB Type-B |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100Base-T(X) |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 100 Mbit/s |
Præstation
| Intern hukommelse | 256 MB |
| Maksimal intern hukommelse | 256 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Lydtryksniveau (dupleksudskrivning) | 50 dB |
| Lydeffektniveau (udskrivning) | 53 dB |
Design
| Markedspositionering | Hjemmekontor |
| Produktfarve | Sort, Hvid |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærm | LCD |
| Farveskærm | Ingen |
Strømstyring
| Strømforbrug (udskrivning) | 570 W |
| Strømforbrug (klar) | 4,9 W |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC) | 0,47 kWh/uge |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 32 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 8 - 80% |
| Driftshøjde | 0 - 2896 m |
Vægt & størrelser
| Bredde | 368 mm |
| Dybde | 363 mm |
| Højde | 222 mm |
| Vægt | 9,3 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 410 mm |
| Pakkedybde | 420 mm |
| Pakkehøjde | 280 mm |
| Pakkevægt | 10,5 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84433210 |