Kyocera FS-6970DN
printer - S/H - laser
Printhastighed
| Farve | Ingen |
| Udskrivningsteknologi | Laser |
| Duplex udskrivning | Ja |
| Maksimal opløsning | 1200 x 1200 dpi |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 35 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 17 sider pr. minut |
| Opvarmningstid | 15 sek./side |
| Tid til første side (sort, normal) | 9 sek./side |
Funktioner
| Maksimal driftscyklus | 150000 sider pr. måned |
| Anbefalet arbejdscyklus | 20000 |
| Udskrivning af farver | Sort |
| Antal printpatroner | 1 |
| Sidebeskrivelsessprog | Epson LQ, IBM ProPrinter, PCL 5c, PCL 6, PostScript 3 |
Kapacitet for input & output
| Samlet inputkapacitet | 350 ark |
| Samlet outputkapacitet | 250 ark |
| Multifunktionsbakke | Ja |
| Universal-magasin kapacitet | 100 ark |
| Maksimal indgangskapacitet | 1350 ark |
| Maksimal kapacitetsydelse | 500 ark |
Papirhåndtering
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A3 |
| Maksimal printstørrelse | 297 x 432 mm |
| Medietyper til papirbakke | Almindeligt papir |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A3, A4, A5 |
| ISO B-serie, størrelser (B0...B9) | B4, B5 |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse | Ledger (mediestørrelse), Brev |
| Brugerdefineret mediebredde | 70 - 297 mm |
| Brugerdefineret medielængde | 148 - 450 mm |
| Medievægt på papirbakke | 60 - 120 g/m² |
| Flerfunktionsmagasin medie vægt | 60 - 220 g/m² |
| Duplex medievægt | 60 - 120 g/m² |
Porte & Grænseflader
| Standard grænseflader | Ethernet, Parallel, USB 2.0 |
| Direkte udskrivning | Ja |
Netværk
| Netværk klar | Ja |
| Wi-Fi | Ingen |
| Ethernet LAN | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | 802.1x RADIUS, SSL/TLS |
| Administrationsprotokoller | SNMPv3 |
| Mobile udskrivningsteknologier | Ikke understøttet |
Præstation
| Intern hukommelse | 128 MB |
| Maksimal intern hukommelse | 1152 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Processorserie | PowerPC |
| Processormodel | 440 |
| Processorfrekvens | 600 MHz |
| Lydtryksniveau (udskrivning) | 51 dB |
| Lydeffektniveau (standby) | 29 dB |
Design
| Produktfarve | Sort, Grå |
| Certificering | GS, TÜV, CE |
Strømstyring
| Strømforbrug (udskrivning) | 516 W |
| Strømforbrug (standby) | 9,6 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 6,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Vægt & størrelser
| Vægt | 19,5 kg |
| Dimensioner (BxDxH) | 469 x 395 x 285 mm |
Andre funktioner
| Effektkrav | AC 220-240 V, 50/60 Hz |
| Blækpatron | TK-450 |